reklamı kapat

POPÜLER

Triggo EV elektrikli araç

Hareketli yapısıyla fark yaratan ilginç elektrikli araç [Video]

Elektrikli ulaşım araçlarının kullanımı artıyor. Bu sefer karşımızda hareketli yapısıyla fark yaratan ilginç elektrikli araç yer alıyor.

Polonya imzalı Triggo EV elektrikli araç modeli, akla Renault Twizy’i getiren dört tekerlekli bir dikkat çeken bir seçenek konumunda. Şehir içi ulaşımına özel olarak tasarlanan mode, “dört tekerlekli bisiklet” olarak da geçiyor ancak direkt olarak bir otomobil gibi yol alınmasına imkan tanıyor. Triggo EV’nin en büyük özelliği ise hareketli altyapısı oluyor. Modelin lastikleri park durumunda içeriye doğru çekiliyor, normal yola çıkıldığı zaman dışa doğru açılıyor. Bu sayede park çok daha kolay hale geliyor, yolda ise etkili bir denge kurulabiliyor. Bir motosiklet gibi yanlara yatma özelliği de olan Triggo EV, açıklandığı kadarıyla 90 km/s hıza çıkabiliyor. Toplam 530 kg ağırlığı olan elektrikli araç, tek bir kapıya sahip ve iki kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Kapalı yapısından dolayı kışın kullanıma da uygun olan model, kullanıma da bağlı olarak 3.5 kWh pil paketiyle 140 km menzil getiriyor. Bu da şehir içi kullanımı için fazlasıyla yeterli görünüyor.

Triggo EV elektrikli araç
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Triggo EV elektrikli araç henüz satışa çıkmadı

Tanıtım videosunu ve genişleme sürecini yukarıda görebileceğiniz aracın 2022 yılında yollara çıkması hedefleniyor. Araç için henüz bir fiyat verilmiyor ancak firma başta normal satışa amaçlamıyor. Bu model daha çok araç paylaşım servisleri için planlanıyor. Araç için prototip testlerin devam edeceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.