reklamı kapat

POPÜLER

Trafik sorununu ortadan kaldıran sıra dışı elektrikli araç: Triggo EV [Video]

 - Güncelleme: 15 Mayıs 2020 20:51

Polonya’lı şirket Triggo, ilk elektrikli otomobili öncesinde prototip bir tasarım paylaştı. Paylaşılan fotoğraflarda ortaya çıkan Triggo EV isimli araç ufak bir otomobile benziyor.

Renault’nun popüler elektrikli aracı Twizy modeline benzeyen Triggo EV, trafik sıkışıklarında kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağa benziyor. Şu ana kadar gördüğümüz otomobillerden ve elektrikli motosikletlerden farklı bir tasarıma sahip olan araç, otomobil ve motosiklet meraklılarına hitap eden yenilikçi bir çözüm sunuyor.

Triggo EV
Triggo EV

Otomobillerde olduğu gibi dört tekerlekli bir tasarıma sahip olan araç iki kişilik oturma kapasitesine sahip. Kapanlı bir kabinin tercih edildiği aracı normal bir otomobil gibi kullanmak mümkün. Aracın en ilginç özelliği ise trafik sıkışıklarında karşımıza çıkıyor. Aracın genişliğini azaltmak için araçtaki ön tekerlekler geri çekilerek motosiklet gibi de kullanılabiliyor. Bu özellik özellikle park etme gibi durumlarda kullanıcılara kolaylık sağlayacağa benziyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Triggo EV sunduğu hız ve menzil değeriyle dikkat çekiyor

Motosiklet modunda saatte yaklaşık yaklaşık 25 kilometre hız sunabilen araç, saatte 25 kilometrenin üzerinde hızada çıkabiliyor. Triggo’ya göre araç saatte maksimum 90 kilometre hıza ulaşabiliyor. Bir çift 10kW elektrik motorunu bünyesinde barındıran Triggo EV, tam dolu pille yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile sahip. Şu anda otonom sürüş teknolojisine sahip olmasa da gelecekte bu teknolojisinin araçta kullanılabileceğinden söz ediliyor. Aracın satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor.

İLGİLİ HABERLER