reklamı kapat

POPÜLER

Renault Talisman

Renault için önemli iddia; Talisman, Scenic ve Espace üretimi tehlikede mi?

Reuters kaynaklı olarak servis edilen detaylarda Renault ailesinini minivan ve sedan sınıflarındaki isimler için yolum sonu göründüğüne işaret ediliyor.

Elektrik gücünün devreye girmesiyle birlikte ürün gamlarında radikal değişimlere giden otomobil üreticileri, bu kapsamda bazı modellere de veda ediyor. Satış rakamlarının da etkisiyle doğru orantılı olan bu durum geçtiğimiz yıl içerisinde özellikle Volkswagen cephesiyle gündeme geldi. Kısa süre önce gündeme gelen yeni iddialar ise bu kez Renault cephesinin aileden üç isme veda edeceğine işaret ediyor. Markaya yakın kaynaklardan alıntı yapan Reuters, Scenic ve Espace ile birlikte D segment sedan sınıfında yer alan Talisman için üretimden kaldırılma ihtimallerinin konuşulduğunu gösteriyor. Kaynaklara göre bunların tümü, önümüzdeki üç yıl içinde uygulanacak 2 milyar euroluk maliyet düşürücü önlemlerin bir parçası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault ürün gamında önemli değişimler olabilir

Paylaşılan detaylarda, açıklanmayan bir kaynağın; “Proje henüz tamamen onaylanmış değil ancak Espace, Scenic ve Talisman’ın gelecekteki ürün programından kaldırılmış olarak kabul edilmesi gerekiyor. Minivan ve sedan modellerinin rafa kaldırılması SUV’lara odaklanmak için önemli bir kaynak yaratacak.” açıklamaları dikkat çekiyor. Koronavirüs pandemisinden kurtulduktan sonra Renault’nun yeni ürün gamı, girecek olan farklı ebatlardaki SUV araçlarının yanı sıra elektrikli otomobillere de ev sahipliği yapacak. Firma şu anda Fransız hükümeti ile satış ve üretimdeki düşüşün ardından var olan ağırlığı rahatlatacak 4-5 milyar euroluk yardım için görüşüyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Renault Arkana