reklamı kapat

POPÜLER

2020 Renault Espace

Beraberinde ilkleri getiren 2020 Renault Espace tanıtıldı; işte öne çıkanlar

Donanım ve tasarım bazında ciddi iyileştirmelere sahip olan 2020 Renault Espace, amiral gemisi niteliğini sonuna kadar hak eden modellerden.

Her ne kadar artık popüler sınıflar arasında yer almasalar da özellikle tasarım bazında oldukça başarılı seviyelerde olan minivan sınıfındaki temel taşlardan birisi daha yeni model yılına kavuşuyor. Halihazırda bile oldukça dikkat çekici olmasıyla birlikte beraberinde zenginleşen teknolojik ekipmanları getiren 2020 Renault Espace, makyaj niteliğindeki değişimleriyle karşımızda. Önümüzdeki yılın bahar dönemi içerisinde kademeli olarak Avrupa pazarına sunulacağı açıklanan aracı gerek dış gerekse içerideki dokunuşları üzerinden de net bir şekilde ayırmak mümkün olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Renault Espace ve beraberinde gelen yenilikler

Araçtaki güncellemelere ilk olarak tasarım cephesinden baktığımızda, karakteri etkileyecek ne varsa o bölüme bir dokunuş yapıldığını görüyoruz. Ön ve arka bölümdeki ışıklandırmalar, yeni jant tasarımları, arka tampon ve diğer gövde panellerinde ufak da olsa değişimler dikkat çekiyor. Ailede ilk kez LED Matrix teknolojisine sahip ışıklandırma opsiyonunun da Espace ile birlikte sunuluyor olması da fazlasıyla önemli. Kokpit bölümüne geçtiğimizde ise, orta konsolun ciddi oranda yenilendiğini ve çok daha modern bir yapıya getirildiğini söylemek mümkün. Bununla birlikte 9,3 inçlik multimedya ekran ve 10,2 inçlik dijital sürücü ekranı da kullanıcı deneyimini doğrudan etkileyecek. Kokpitteki döşeme kalitesinin Nappa deri seçeneğiyle hala en üst noktada tutulabiliyor olması da altı çizilmesi gerekenler arasında.


Kaputunun altında Megane RS ve Alpine A110‘dan da bildiğimiz 1,8 litrelik motoru barındıran Espace, bu sayede yaklaşık 220 beygir gibi önemli güce sahip olacak. Benzinlinin karşısında yer alan dizelde ise 2.0 litrelik opsiyonu 160 ve 200 beygir olmak üzere iki farklı seçenekte tercih etmek mümkün. Şanzıman ayağında ise sırasıyla 6 ve 7 ileri çift kavramanın olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Beraberinde; dur-kalk destekli adaptif hız sabitleyici, ileri seviye park asistanı, aktif otonom frenleme ve dört tekerlekten de manevra gibi destekleri getiren yeni Espace, markasının gerçek anlamıyla amiral gemisi olacak.

İlginizi çekebilir

Renault Arkana