reklamı kapat

POPÜLER

2020 Renault Talisman

2020 Renault Talisman tanıtıldı; işte beraberinde gelen yenilikler

Makyaj niteliğindeki değişimleriyle eli güçlendirilen 2020 Renault Talisman, teknolojik asistan destekleriyle de kullanıcı deneyimini yukarı taşıyacak.

Marka ürün gamının binek bazındaki zirve modeli olarak yola devam edecek olan 2020 Renault Talisman, son dönemlerdeki değişim rüzgarına nispeten daha hafif yakalananlar arasında. Clio ve Captur‘da tamamen yenilenen dinamiklerli karşımıza çıkaran Fransız üretici, Megane‘ın ardından Talisman’da da makyaj niteliğindeki değişimlere yer veriyor. Tasarım bazında farklılıkları ancak dikkatli baktığımızda hissedebileceğimiz modelde, ızgara ve LED ışıklandırma gruplarında bu izleri görebiliyoruz. Ürün gamına eklenen yeni jant tasarımları da genel karakteri güçlendirmede önemli rol oynayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Renault Talisman hakkında öne çıkanlar

Talisman’ın kokpit bölümü de değişimleriyle kullanıcı deneyiminde bazı temel farkları berabeirnde getirecek. 10,2 inç boyundaki dijital sürücü ekranı büyük oranda elden geçirilen otomobilde, daha tatminkar grafikler karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte giriş seviyesindeki donanım paketinde bile deri döşeme dokunuşlarıyla zenginleştirilen Talisman’da daha büyük bardaklıklar, kablosuz akıllı telefon şarjı ve iyileştirilmiş bir GPS sistemi yer alıyor. Aracın üst paketlerinde Nappa deri döşemeyle kalite algısını üst noktalara da çekmek mümkün. Son olarak elektronik donanım yeniliklerinde ise; görüş performansı yarı yarıya iyileştirilmiş (220 metre) LED matrix ışıklandırmalar, otonom acil frenleme, adaptif hız sabitleyici, trafik ve otoban asistanı, şerit takip ve uyarı gibi parçalar karşımıza çıkıyor. Son olarak motor seçeneklerine baktığımızda bizleri benzinli ve dizel motorlar karşılıyor. 1,3 litre hacimli motor 160 beygirle karşımıza çıkarken 1,8 litre 225 beygirle, 2.0 litrelik ünite ise 200 beygirle kullanıcıları bekliyor olacak.

İlginizi çekebilir

Genesis GV80 tanıtıldı; işte fark yaratan parçalar