reklamı kapat

POPÜLER

Renault otomotiv

Başvuru yapıldı; yeni Renault Clio için ÖTV teşviği

Fransız üreticinin yakın zamanda Türkiye fiyatlarını açıkladığı Yeni Renault Clio için bir de ÖTV teşviği gündeme geldi.

B sınıfının başarılı temsilcisi Yeni Renault Clio, uzun zamandır ülkemizde beklenen bir modeldi. Sadece geçtiğimiz sene segmentinde yüzde 46 pazar payı almayı başaran model ülkemizde toplamda 300 bin adetten fazla satmayı başardı.Tanıtılmasının ardından fiyatları dört gözle beklenen model geçtiğimiz günlerde bu konudaki merakı dindirilmişti. Buv kez, haziran ayında satışa çıkacak Clio Hibrit için ilgi çeken bir gelişme yaşandı. Renault yetkilileri hibrit model için ÖTV teşviği başvurusu yaptıklarını açıkladı. Hibit modelde kullanılan motorların başka modellerde de kullanılabileceğinin altı çizildi.Yerli üretim bandına sahip olan Megane için bir hibrit seçeneğinin ileriki yıllarda eklenebileceği konuşuluyor. Ayrıca hali hazırda üretimde olan Clio içinde açıklama yapıldı. Buna göre eski kasa Clio, 2021 başına kadar üretilmeye devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Renault Clio hibrit için ÖTV teşviği

Yeni Clio, Türkiye’de 72 ile 130 bg arasında değişen güç ile geniş bir motor ürün gamına sahip. En son teknolojilerle sunulan bu yeni nesil benzinli ve dizel motorlar, yürürlükteki en güncel standartlara uygun tüketim ve emisyon değerlerini sunuyor. Bu motorlara ek olarak bir de hibrit versiyon karşımızda olacak..Renault MAİS Genel Müdürü Çağdaş konu ile ilgili, “Sadece bir marka bu konuyla ilgili Türkiye’de faaliyet gösteriyordu. Hibritte başka bir marka ürün sunmadığı için yalnızca bu marka teşvikten yararlanıyordu. Biz tabi gerek OYAK Renault olarak, gerekse Renault MAİS olarak gerekli çalışmaları yaptık bununla alakalı ve teknik anlamda gerekli kamu makamlarına sunduk. Başvurumuza cevap bekliyoruz. Ben hibrit sistemlerde tüm markaları kapsayıcı bir değişikliğin yakın zamanda olacağını düşünüyorum. Diğer marka nasıl alıyorsa bizimde ÖTV anlamında bir teşvik desteği almamız şeklinde olabilir. Öte yandan bizim temennimiz Bursa’da üretilen Yeni Renault Clio hibrideki motorun diğer modeller için de kullanılmasıdır. Ama Renault markası şimdilik sadece Clio’da hibrit kararı aldı. İlerleyen dönemlerde zaman içerisinde diğer modellerde de göreceğimize eminim” dedi. 

İlginizi çekebilir

FIAT Argo Trekking