reklamı kapat

POPÜLER

2020 Opel Corsa

Türkiye’ye geliş tarihi belli oldu; 2020 Opel Corsa için son düzlük

Bugüne kadar dünya genelinde 14 milyon adetten fazla satan Opel Corsa, yeni jenerasyonu çok yakında Türkiye’de olacak.

Alman otomotiv devi tarafından 1982 yılından beri üretilen Corsa, 6. nesiline kavuştu. Sadece ülkemizde 210 binden fazla adet satmayı başaran model selefine göre büyük bir değişim geçirerek çağa ayak uydurdu. Modelin yurt dışı fiyatlarının ve çıkış tarihlerinin açıklanmasının ardından Türkiye’de de bir beklenti oluşmuştu. Son gelen haberler yeni modelin Mart ayında ülkemizde satışa sunulacağı yönünde oldu. B-HB segmentine iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Corsa için bir fiyat bilgisi ise henüz mevcut değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Opel Corsa motor detayları

Opel’in resmi kaynakları üzerinden paylaştığı motorların giriş seviyesinde bizleri 1,2 litrelik benzinli (5 ileri manuel şanzıman standart) ünite karşılıyor. Atmosferik versiyonunda 75 beygirlik güçle gelen makinede işin içerisine turbonun girmesiyle birlikte 100 ve 130 beygir seçeneklerine de yönelmek mümkün olacak. Turbo motorların tork değerleriyse sırasıyla 205 Nm ve 230 Nm olarak teknik tabloya yansıyor. Dizel meraklılarının ilgisini çekecek olan 1,5 litrelik turbo makine ise 102 beygir güç ve 250 Nm tork ile menüdeki yerini alacak.

Şanzıman ayağında ise 6 ileri manuelin yanında 8 ileri otomatik seçeneğin entegre edilmesi, bu sınıf deneyimi için fazlasıyla önemli. Corsa’nın benzinli motorlarda vadettiği en iyi performans değerleri ise 8,7 saniyelik 0-100 ve 188 km/s maksimum sürat seviyesinde. Kıyaslama yapabilmek adına Corsa-E’nin 136 beygir güç ve 260 Nm tork değerlerine sahip olduğunu, 0’dan 100’e ise 8,1 saniyede erişebildiğini anımsamakta fayda var. Model hakkında yakında açıklanmasını beklendiğimiz fiyat gelişmelerini LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Opel Corsa-E