reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

PSA

PSA cephesinden oldukça heyecanlandıran Türkiye açıklaması

PSA Türkiye Genel Müdürü Olivier Cornuaille, PSA Grubu ve Fiat Chrysler birleşmesi hakkında çok heyecanlandıran bir Türkiye değerlendirmesinde bulundu.

FCA ve PSA arasındaki ortaklığın yankıları otomobil dünyasından tam olarak geçmiş değil. Bu ortaklığa yakından bakacak olursak, kar ve üretim gibi rakamsal verilerin örtesinde modellerin altyapı paylaşımı konusunda da önemli gelişmeleri içeriyor. Özellikle FCA cephesine yarayacak olan bu ortaklık ilk aşama için orta ve küçük ölçekli platformlarının paylaşımını da içeriyor. Grup içerisinde Opel ve Peugeot modellerindeki tam elektrikli versiyon girişimlerini artık FIAT başta olmak üzere diğer markalarda da göreceğiz. Tam bu noktada ülkemizi ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Önemini git gide arttıran FIAT’a ait Tofaş Bursa fabrikası hakkında bir açıklama yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PSA, Tofaş’ın Bursa fabrikasına çok önem veriyor

PSA Türkiye Genel Müdürü Olivier Cornuaille, “Birleşme ile 3 milyon araç ortak platformda üretilebilir. Bu noktada Tofaş’ın Bursa fabrikası çok önemli. Tofaş çok iyi bir şirket ve iyi bir üretim merkezi. Evlilikten sonra yeni fırsatlar gündeme gelecektir ifadelerini kullandı. Grup bünyesinde bu sene bizleri 8 yeni model bekliyor. 3’ü yeni nesil olan araçların 5 tanesi ise makyajlı modeller oluşturuyor. Yeni Peugeot 208 ve Opel Corsa belki de en çok beklenen modeller arasında. Cornuaille, bu modellerin elektrikli versiyonlarına değinmeyi ihmal etmedi. Buna göre modellerin tamamen elektrikli versiyonları Türkiye’ye gelmeyecek, çünkü ülkemizde maalesef gerekli altyapı bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Mercedes’ten Avatar ilhamlı konsept