reklamı kapat

POPÜLER

Fiat-Chrysler

Fiat-Chrysler ve Peugeot-Citroen ortaklığı yeni bir isim doğuruyor; işte resmi açıklama

Yaklaşık 8 ay önce ilk detaylarıyla ortaya çıkmamaya başlayan Fiat-Chrysler ve Peugeot-Citroen ortaklığı, kendine has bir isimle hayata geçirilecek.

Fiat-Chrysler ile Peugeot-Citroen arasında 18 Aralık 2019’da açıklanan Birleşme Anlaşması’nda belirlendiği şekilde 50:50 birleşmenin tamamlanmasına doğru ilerlerken, önemli bir adım daha atıldı. Koronavirüs sürecinde birçok kez sekteye uğrayacağı söylenen bu girişimi ayakta tutmayı başaran ikili, yeni grubun kendine ait kurumsal bir isminin olacağını duyurdu. Kısa süre önce yapılan açıklamayla birlikte bu adın, “yıldızlarla aydınlanmak” anlamına gelen Latince kökenli Stellantis olduğunu öğreniyoruz. Bu isim, iki şirketin bir araya gelerek bir sonraki ulaşım döneminin yeni liderlerden birini yaratacak, aynı zamanda kurucularının tüm değerlerini koruyor olmasından, yeni ve güçlü şirket kültürlerinden ilham alıyor. Küresel bir işletmenin ölçeğini; gelecek on yıllar için sürdürülebilir mobilite çözümleri sunabilecek olağanüstü bir genişlik ve yetenek derinliği, bilgi birikimi ve kaynak ile birleştirecek. İsmin Latin kökenleri, kurucu şirketlerinin zengin tarihine övgüde bulunurken, astronomi çağrışımı, endüstriyi değiştiren bu birleşmeyi yönlendiren gerçek iyimserlik, enerji ve yenilenme ruhunu yansıtıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat-Chrysler ve Peugeot-Citroen, Sitellantis oluşumuyla yeni bir döneme geçiş yapıyor

Yeni ismin belirleme süreci, Birleşme Anlaşması ilan edildikten hemen sonra her iki şirketin üst yönetiminin dahil edilmesiyle ve Publicis Group’un çalışmalarıyla başladığını görüyoruz. Bununla birlikte isim yanlızca grup düzeyinde bir kurumsal marka olarak kullanılacak. Sürecin bir sonraki adımı, isimle birlikte kurumsal marka kimliği oluşturacak olan bir logonun yaratılması olacak. Grubunun kurucu markalarının isimleri ve logoları değişmeden kalacak. Daha önce belirtildiği gibi, birleşme sürecinin tamamlanmasının, her iki şirketin hissedarlarının kendi Olağanüstü Genel Kurul toplantılarında onay vermesi, antitröst ve diğer yasal gereklerin karşılanması da dahil olmak üzere geleneksel kapanış koşullarına bağlı olarak 2021’in ilk çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın