reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot 2008

Yeni Peugeot 2008 için çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Satış süreci merakla beklenenlerden birisi olan Peugeot 2008, açıklanan test listesinin standart seviyede bekleneni veremeyenlerinden oldu.

Porsche Taycan, Skoda Octavia ve diğer pek çok önemli satış payına sahip modelin çarpışma testlerini yayınlayan Euro NCAP listesinde özel ilgiyle beklenenler olduğunu biliyoruz. Bu isimlerin başında ise şüphesiz adeta sınıf atlayan Peugeot 2008 geliyor. Tam elektrikli versiyonu üzerinden bambaşka bir kullanıcı kitlesiyle buluşma potansiyeli barındıran otomobilin güvenlik konusundaki limitleri de sonuçların açıklanmasıyla netleşti. Listede hem standart hem de üst paketlerde sunulan ek donanım paketli versiyonu üzerinden değerlendirilen yeni jenerasyon 2008’in standart bazda beklentilerin nispeten biraz altında kaldığı söylenebilir. Güvenlik paketinin devreye girmesiyle birlikte ise beş yıldız derecesinin elde edildiğini ilk adımdan söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot 2008 için detaylı test verileri

Çarpışma testi sonuçlarının kompakt SUV sınıfı içerinde değerlendirilen Peugeot 2008, standart paketiyle ortalamada dört yıldızla karşımıza çıkıyor. Bu dört yıldızın detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 91, çocuk korumasında yüzde 84, yaya korumasında yüzde 62 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 68 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Yolcu ve çocuk korumasında üst seviye başarı ortaya koyan Octavia’nın diğer iki madde de gayet tatminkar seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl sedan versiyonuyla da teste alınmasını beklediğimiz yeni jenerasyonun macerası daha yeni başlıyor. Testin videosuna haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER