reklamı kapat

POPÜLER

2020 Skoda Octavia

Yeni Skoda Octavia için çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Satış süreciyle ilgili meraklı bir bekleyişin odağında olan yeni Skoda Octavia, çarpışma testinde elde ettiği dereceyle güven tazeledi.

Geçtiğimiz günlerde üretim macerası resmi olarak başlayan yeni jenerasyon Skoda Octavia, geçirdiği değişimleriyle hemen herkesin ilgi odağı oldu. Geldiği son noktanın ardından belki de hiç olmadığı kadar Volkswagen grubu içerisinde iddialı hale gelen model için bugün de önemli günlerden birisi. Euro NCAP‘in birçok yeni model için paylaştığı çarpışma test sonuçları listesinde kendisine yer bulan Octavia, potansiyel alıcıları mutlu edecek derecelerle asfalta ineceğini de resmileştirdi. Değerlendirmesi yapılan dört kategoride de listenin üstlerine adını yazdıran otomobilin 2019 model yılı ve Combi versiyonuyla teste alındığını da belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Octavia detaylı test sonuçları

Çarpışma testi sonuçlarının sınıflandırılmasında 5 kapı station wagon içerinde değerlendirilen Skoda Octavia ortalamada beş yıldızla karşımıza çıkıyor. Bu beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 92, çocuk korumasında yüzde 88, yaya korumasında yüzde 73 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 79 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Yolcu ve çocuk korumasında üst seviye başarı ortaya koyan Octavia’nın diğer iki madde de gayet tatminkar seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl sedan versiyonuyla da teste alınmasını beklediğimiz yeni jenerasyonun macerası daha yeni başlıyor. Testin videosuna haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.