reklamı kapat

POPÜLER

2019 Mitsubishi L200

Hava yastıklarının kurbanı oldu; 2019 Mitsubishi L200 Latin Amerika çarpışma testinde

Latin NCAP tarafından gerçekleştirilen çarpışma testine alınan 2019 Mitsubishi L200, hava yastıklarının sunulmadığı versiyonda dibe çakıldı.

Ülkemizde sınıfının en çok tercih edilen modeli konumunda olan 2019 Mitsubishi L200, bir önceki jenerasyonun dinamiklerini sürdürmeye devam ediyor. Sadece ülkemiz için değil farklı pazarlarda da üst sıraları zorlayan L200, hal böyle olunca farklı dinamiklerin testleri altında değerlendiriliyor. Pazar payı önemli yerlerden olan Latin Amerika’nın NCAP testleri üzerinden karşımıza çıkan model, baz versiyonuyla değerlendirildiği testte dikkat çeken bir sonuçla derecelendirilmiş durumda. Bölgede giriş seviyesi donanımlarda zorunluluk sayılmayan hava yastıklarının kullanılmadığı (Türkiye için geçerli değildir) versiyonla teste alınan L200, genel bazda 0 yıldıza layık görüldü.


2019 Mitsubishi L200 önümüzdeki yıl daha donanımlı hale getirilecek

Son olarak günümüz standartlarını karşılamamasından ötürü Fiat Punto‘da gördüğümüz bu sonucun detayları da aslında çok şaşırtıcı değil. Hava yastıklarının olmamasından Yetişkin Yolcu Koruma kategorisinde sıfır alan L200’ün sadece Çocuk Yolcu Koruma‘da iki yıldız aldığını görüyoruz. Testle ilgili ilk açıklama ise Latin NCAP yöneticilerinden Alejandro Furas‘tan geldi. “Mitsubishi gibi önemli bir Japon üretici olduğunu düşündüğümüzde sonuç tam bir kabus. Avrupa gibi pazarlardaki L200, diğer güvenlik özelliklerinin yanı sıra standart olarak 7 hava yastığı ve ESC sunmakta. Söz konusu Latin Amerikalı tüketiciler olduğunda ise durum bu şekilde. Otomobil üreticilerinin bu davranışı değerlendirilmeli.” ifadeleri Furas’ın açıklamalarında öne çıkıyor. Mitsubishi cephesinin ise önümüzdeki yıldan itibaren Latin Amerika’da sunduğu standart donanım özelliklerini artırmaya hazırlanıyor.