reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi L200

Yeni Mitsubishi L200 için tanıtım tarihi belli oldu

Şimdilik pek çok teknik detayı gizli tutulan yeni Mitsubishi L200, markasının yeni tasarım dilini başarılı olduğu pickup sınıfında temsil edecek.

Beraberinde tartışmaları da getiren Eclipse Cross ile birlikte yeni jenerasyon tasarım dilini ilan eden Mitsubishi, beklediğimiz gibi süreci adım adım genişletiyor. Geride bıraktığımız eylül ayı içerisinde kamuflajlı olarak yüzünü gördüğümüz yeni Mitsubishi L200, bahsettiğimiz bu yeni yüzün belki de en önemli üyesi konumunda olacak. Markanın en çok tercih edilen ismi konumunda olan otomobil, 2019 model yılıyla birlikte yeni bir jenerasyona kavuşacak. Performans, fonksiyonellik, dayanıklılık ve güvenlik gibi parçaları ön plana çıkartılan modelin bir süredir merak edilen tanıtım tarihi de resmiyete kavuştu. Pek çok kişiyi yanıltmayacak şekilde örtüleri kaldırmak için 2019’u beklemeyen Mitsubishi, yeni L200’ü 9 Kasım‘da tüm dünyanın karşısına çıkartacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masadaki sorular

90’lı yılların ilk dönemlerinde farklı isimler üzerinden başlayan macerasında, bugüne kadar 4,7 milyon adetten fazla üretilen L200, bu başarısını yeni jenerasyonuyla yeni bir noktaya çıkartma amacında. Bunun için zorlu dayanıklılık testlerini dünya çapındaki pek çok farklı noktada gerçekleştiren Mitsubishi, arazi performansı konusunda da işi bir adım ileriye götürmek durumda. Tabi ki bu madalyonun bir de kaputun altında yatan motor yüzü de olacak. Halihazırda satışta olan modelde 181 beygir güç ve 430 Nm tork üreten 2,4 litrelik makinenin sunulduğunu biliyoruz. Burada merak edilen noktaların başında, markanın hacim küçültme üzerinden değerleri yukarı çekip çekmeyeceği sorusu var. Kısa süre içerisinde daha da netleşmesini beklediğimiz L200 yapbozuyla ilgili siz de beklentilerinizi yorum üzerinden bize iletebilirsiniz.