reklamı kapat

POPÜLER

Yepyeni arazi modu; 2019 Mitsubishi L200 ve öne çıkan özellikleri

09 Kasım 2018

Tayland’da düzenlenen etkinlikle birlikte resmiyete kavuşan 2019 Mitsubishi L200, dikkat çekici yeni yüzünü önemli desteklerle tamamlıyor.

Kademeli olarak paylaşılan ipuçlarıyla birlikte sahip olacağı karakteristik değişimlerle ilgili fikir sahibi olmaya başladığı 2019 Mitsubishi L200, artık hazır bir şekilde karşımızda duruyor. Tayland’ın Bangkok kentinde düzenlenen özel etkinlik kapsamında tüm dünyanın karşısına çıkartılan yeni jenerasyon, Eclipse Cross‘tan bildiğimiz tasarım karakterini biraz daha güncellenmiş formla üzerinde taşıyor. Arkasında bıraktığı beş jenerasyonunun ardından bu yıl 40. yaşını kutlayacak olmasından ötürü de ayrı bir anlam taşıyan 2019 model yıllı L200, sahip olduğu kullanıcı kitlesini yine memnun etme iddiasında. Bunu yapmak için kazandığı en önemli yeni parçalardan birisi de arazi modu olacak gibi görünüyor.

Bilinmesi gerekenler

L200’ü konuşmaya ilk olarak tasarımsal değişimlerinden başlayalım. Aracın ön kısmı, Mitsubishi’nin “Dynamic Shield” adını verdiği tasarım konseptini içinde barındırıyor. Yüksek motor kapağı çizgisi ve daha yüksekte konumlandırılan ışıklandırma grubunun ızgarayla birlikte güzel bir tamamlayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Bunlara ek olarak keskin çizgilere sahip gövde hatları, genişletilmiş çamurluklar ve parlak vurgular da dış bölümde dikkat çekenler arasında. Yeni Mitsubishi L200’ün tamamen yeniden tasarlanan içi ise, düğme paneli ve hava çıkışlarını çevreleyen çerçeveler ile modern bir yapıya sahip. Malzeme kalitesi konusunda da bir adım ileriye gittiğini iddia eden marka en iyi geri dönüşü şüphesiz kullanıcılar verecek.


Tasarımı bir kenara bırakıp işlevsellik katan yeni özelliklere baktığımızdaysa karşımıza ilk olarak biraz önce de bahsettiğimiz yeni arazi modu geliyor. Hem Super-Select hem de Easy-Select dört çeker sisteminde; “GRAVEL, MUD/SNOW, SAND, ROCK” modlarına yeni bir Arazi Modu ekleniyor. Markaya göre bu mod, patinajı düzenlemek ve hem tüm arazi performansını hem de çamur ve karda kendi kendine kurtulma performansını maksimize etmek için motor gücünü, güç aktarımını ve frenlemeyi kendiliğinden kontrol edebilecek niteliklerde. Tabi ki buradaki en büyük yardımcı elemanın yokuş iniş desteği olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motor konusunda şimdilik herhangi bir bilgi vermeyen Mitsubishi, yeni jenerasyonun asfalt sürüşlerindeki elektronik desteklerini de günümüz standartlarını karşılayacak şekilde sunuyor. Listeye baktığımızda; çarpışma engelleyici, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik alarmı ve dar alanlardan ayrılırken veya geriye giderken gaz pedalına yanlış basılmasından kaynaklanan kazaları azaltan ultrasonik hatalı gaz azaltma gibi desteklerin yer aldığını görebiliyoruz. Mitsubishi L200’ün 2019 yılının son çeyreğinde Avrupa pazarı ile aynı anda Türkiye pazarında satışa sunulması planlanıyor.