reklamı kapat

POPÜLER

Netflix alternatifi Disney platformu için Star Wars dizileri

Rogue One: A Star Wars Story yıldızından sürpriz Star Wars dizisi

Netflix alternatifi çevrim içi yayın servisi Disney+‘ı açıklayan Disney, Star Wars dizileri için de yeni bir duyuru yaptı. Rogue One: A Star Wars Story yıldızı kendi dizisine kavuşuyor.

Disney+ ile Netflix alternatifi olmaya hazırlanan Disney, devasa kütüphanesinin ihtişamının yanı sıra aralarında Star Wars dizileri de olacak şekilde yeni projelerini duyurdu. Bildiğiniz gibi Star Wars dizi projeleri ilk kez duyurulmuyor. Daha The Mandalorian isimli bir dizi duyurulmuş ve Jango ve Boba Fett’in hikayesinden sonra evrene yeni bir savaşçının dahil olacağı belirtillmişti. “Live-action” yani animasyon yerine gerçek oyuncularla çekileceği açıklanan dizinin yanı sıra yeni bir dizi daha duyuruldu. Bu kez odak noktası övgülere doyamayan Rogue One: A Star Wars Story filminden bir karakter.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Star Wars dizileri peş peşe geliyor

2016’da çıkan film başrole Felicity Jones ve Diego Luna‘yı oturtuyordu. Yeni dizi ise Diego Luna’nın karakteri Cassian Andor‘a odaklanıyor. Asi casusu olan Andor, filmin etkileyici ve beklenmedik sonunda da büyük rol oynamıştı. Ancak hikayeyi biraz geriye sarıyoruz. Andor’un maceralarını konu alacak dizide rolü bir kez daha Luna canlandırıyor. Dizinin yayın tarihine ilişkin detayların daha sonra açıklanacağı belirtildi.

İlginç bir detay olarak Luna aynı zamanda 16 Kasım’da Netflix’te yer alan Narcos: Mexico dizisinde de başrolde. Dizi için 2. sezon duyurusu henüz yapılmadı çünkü ne derece başarılı olacağı bilinmiyor. Ancak öyle bir ihtimalle beraber Luna hem Netflix özel hem de Disney özel dizilerinde başrol alacak. Rogue One’ı daha önce izlemediyseniz, halihazırda Netflix Türkiye üzerinde yayınlandığını da hatırlatalım. Disney’in yeni çevrim içi servisiyle ilgili detayları da buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Netflix’in kasım ayı ajandası