reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars dizisi

Star Wars tarihinde bir ilke imza atacak projenin detayları

Disney’in kendi yayın servisinde yayınlamaya hazırladığı Star Wars dizisi detayları belirginleştiriyor.

Disney, yayın servisini daha cazip kılmak için, Star Wars dizisi çekmeye hazırlanıyor. Üstelik bu dizi Star Wars tarihinde bir ilke imza atacak. Çünkü karşımızda Clone Wars benzeri bir animasyon yer almayacak. Disney, dizinin live-action yani animasyon olmayan bir yapım olacağını müjdelemişti. Şimdi ise dizinin ismi ve konusu ortaya çıktı. Jon Favreau’ya emanet olan dizinin ismi The Mandalorian. Duyuruyu Instagram hesabı üzerinden yapan Favreau, aynı zamanda dizinin konusunu da paylaştı. Karşımızda isminden de anlayacağınız üzere bir Mandalorian macerası duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boba Fett film projesi diziye mi dönüştü?

Sıkı hayranlar hatırlayacaktır mayıs ayında James Mangold’un yönetmenliğinde bir Boba Fett filminin geleceğinden bahsetmiştik. Ancak daha sonra Disney’in “yan hikaye” filmlerine bir süre ara vereceği ortaya çıkmıştı. Şimdiki dizi projeleri ise bu “yan hikayelerin” dönüştürülmüş bir versiyonu mu bilinmiyor.

Favreau’nun paylaştığı özet ise şu şekilde: “Jango ve Boba Fett’in hikayesinden sonra Star Wars evreninde yeni bir savaşçı belirir. The Mandalorian, İmparator’un düşüşünden sonra ve İlk Düzen’in doğuşundan önceki zaman diliminde geçiyor. New Republic’ten çok uzakta, galaksinin uzak bir köşesindeki yalnız bir silahşörün çektiği sıkıntıları takip ediyoruz.

Boba Fett macerası bekleyenler üzülecek ancak farklı bir karakterin işlenmesi dizinin geleceği için daha iyi olabilir. Dizinin çekimlerini de başlatan Favreau’nun ortaya çıkaracağı işi merakla bekliyoruz. Dizinin yayın tarihi ise şimdilik bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Clone Wars fragmanı