reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones’tan Walking Dead’e hackerların favori dizisi

En çok torrentlanan diziler arasında zirvede oturan Game of Thrones, sadece izleyicilerin değil hackerların da favori dizisi.

Games of Thrones 8. sezon ile beraber torrent kullanımında da ciddi bir artış yaşanacak. Zira dizinin her sezonu o yıl illegal olarak en çok indirilen diziler listesinde liste başı olmayı başarıyor. Final sezonunun üzerindeki heyecan dalgasını da düşünecek olursak, popüler dizi son sezonu 6 bölüm olmasına karşın yine zirveye oturacak gibi görünüyor. Hatta kim bilir belki 2019’un torrent şampiyonu dahi olabilir. Ancak illegal yollardan bu kadar çok indirilen dizi, kötü niyetli kullanıcılar için de bir fırsat yaratmış durumda. Kaspersky Lab ve İngiltere tabalı internet sitesi BestVPN’in yayınladığı araştırmaya göre Game of Thrones, dünya genelinde en tehlikeli dizi olarak adlandırılıyor. Dizinin illegal olarak indirilmesini fırsat bilen hackerlar kötü niyetli yazılımları yaymak için bu yönteme başvuruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci sırada Walking Dead var

Yapılan açıklamaya göre son 12 ayda, HBO’nun popüler dizisi üzerinden kötü niyetli yazılımı yaymak için 170 binin üzerinde deneme gerçekleştirilmiş. Etkilenen dosya sayısı ise 30 bini geçiyor. Rapora göre kötü niyetli yazılım dağıtımındaki en popüler ikinci dizi ise Walking Dead. Üçüncü sırada Netflix’in Stranger Things‘i yer alırken dördüncü sıra ise HBO’nun bir diğer ses getiren dizisi Westworld‘ün oluyor.

Game of Thrones 8. sezon bölümleri için hala net bir tarih bulunmuyor. Dizinin 2019’un ilk yarısında yayınlanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

HBO’nun yeni yayın sezonu fragmanı