reklamı kapat

POPÜLER

2019 Toyota RAV4

Merakla beklenen 2019 Toyota RAV4 Hybrid, Avrupa pazarına giriş yaptı!

Paris Otomobil Fuarı’yla birlikte Avrupa’ya merhaba diyen 2019 Toyota RAV4, elde ettiği karakter değişimiyle özlenen günlerini yakalayabilir.

Geride bıraktığımız mart ayı içerisinde New York Otomobil Fuarı’nda küresel tanıtımı gerçekleştirilen 2019 Toyota RAV4, tasarım anlamıyla kelimenin tam anlamıyla bir evrim geçirdi. Uzun süredir çokça eleştirildiği bu yönünü, FT-AC konseptinden ödünç aldığı tasarım karakteriyle bambaşka bir boyuta taşıyan yeni model, Amerika pazarının ardından nihayet Avrupa’daki kullanıcılarla buluşmaya hazır. Paris Otomobil Fuarı’yla birlikte bu adımını da resmi olarak atan RAV4, Toyota’nın yeni jenerasyon TNGA platformu üzerine inşa edilen ilk SUV modeli olarak da kayıtlara geçecek.

2019 Toyota RAV4

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanları hatırlayalım

Yeni jenerasyon platformla birlikte ağırlık merkezi daha da aşağıya çekilen RAV4, yüzde 57 oranında daha rijit bir karaktere bürünmüş durumda. Ağırlık dağılımı konusunda da 51 arkada 49 önde olmak üzere başarılı şekilde karakter ortaya koyacak olan aracın bu sebepten ötürü sürüş dinamikleri merak ediliyor. Tabi ki bu dinamiklere etki eden bağımsız arka süspansiyondan da bahsetmeden geçmeyelim. Kaputunun altında 2,5 litrelik özel mimari barındıran motorun merkeze alındığı yapı üzerine şekillenen hibrit sistemle gelecek olan RAV4, bu iki parçanın bir araya gelmesiyle birlikte yaklaşık 220 beygirlik bir güce sahip olacak. Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu pazarda seçimini geleneksel üniteden yana kullanmak isteyenler ise 2.0 litrelik benzinli motoru dört tekerlekten çekiş sistemi ve CVT şanzıman kombinasyonuyla satın alabilecek.