reklamı kapat

POPÜLER

Toyota RAV4

Tamamen yenilenen Toyota RAV4 için Türkiye müjdesi [Video]

2017 ve 2018 yılını “dünyanın en çok satılan SUV modeli” olarak tamamlayan Toyota RAV4 tamamen yenilendi.

Haberimize konu olan gelişme ise Toyota RAV4 modelinin çok yakında Türkiye’de de satışa sunulacak olması. 1996 yılından beri Toyota’nın SUV segmentindeki taşıyıcısı RAV4, beşinci jenerasyonu ile sevenlerinin karşısına çıkıyor. Baştan aşağı yenilenen tasarımı, yüksek performansı ve güvenlik donanımı ile dikkat çeken model ülkemizde de 2019’un 2. çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. RAV4 5. jenerasyonu ile birlikte adına bir de hibrit etiketi ekliyor. Alçaltılmış ağırlık merkezi, geliştirilmiş yol tutuş özellikleri ve 580 litre gibi iddialı bir bagaj hacmi yeni nesilde dikkat çeken diğer özellikler arasında. Yeni RAV4 aynı zamanda Toyota’nın TNGA-K platformunu kullanan ilk SUV özelliğini de taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni hibrit teknolojisi

Kendi kendini şarj eden hibrit sistemi ilk kez Yeni RAV4’te kullanılacak. Geliştirilen hibrit sistemi sayesinde, yeni bataryalar yüzde 11 daha hafif  olacak.  100 kilometrede 4.5 lt tüketime sahip olan model kilometre başına 103 gram emisyon salgılıyor. 222 HP güce sahip yeni 2.5 litre hibrit motor, elektrikli dört çeker AWD-i sistem kombine edilmiş. Hibrit motor sayesinde yakıt verilerini düşürürken performansdan da ödün verilmemesi hedefleniyor. Öyle ki model 100 km/s hıza 8,1 saniyede çıkabiliyor.

Modelin dış tasarımna baktığımızda 18 inç alüminyum alaşım jantlar, tavan rayları, LED farlar bizleri karşılıyor. İç tasarımda ise 7 inç dokunmatik multimedya ekranı ve direksiyonun arkasında 7 inç TFT çoklu bilgi ekranı dikkat çekiyor. Tüm donanım seviyeleri için stantard sunulan kablosuz şarj ünitesi  ve elektrikli bagaj kapağı kullanıcıları oldukça mutlu edecek.

rav4
rav4
rav4
rav4

Hedefler büyük

Açıklamada görüşlerine yer verilen Toyota Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de SUV segmentinin büyük ivme kazandığını belirtti. Bozkurt, sözlerine şöyle devam etti:

Yeni RAV4 Hybrid ile Türkiye pazarında yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyoruz. Çok yoğun bir rekabete sahne olan SUV segmentine hibrit versiyonu ile yeni bir soluk getirecek ve kriterleri yeniden belirleyecek olan yeni RAV4 Hybrid, 25 yıldır pazarda güçlü duruşunu her zaman sergileyen bir Toyota modeli. Yeni tasarım diliyle kullanıcısını adeta eğlence ve maceraya davet eden RAV4 Hybrid, şehir yollarında olduğu kadar şehrin dışında hobilerinin peşinden koşanların beklentilerini karşılayacak bir yapıya kavuştu. Yüksek teknolojik donanımın yanında Toyota’nın güvenliğe verdiği önemin bir göstergesi olarak en yeni ve en gelişmiş Toyota Safety Sense sistemini RAV4 Hybrid’de standart olarak sunuyoruz. 2019 yılında Türkiye’de satış hedefimizi bin adet olarak belirledik.”

rav4
rav4
rav4
rav4

Bozkurt, Toyota’nın 2020 yılına yönelik “her modele bir hibrit versiyonu” hedefinin Türkiye’de 2019 yılında hayata geçeceğini de kaydederek, “Türkiye’de hibrit bilinirliği çok arttı. Bu satışlara da yansımaya başladı. Öncüsü olduğumuz hibrit teknolojilerine yatırım yapmayı sürdüren bir marka olarak tüm modellerimizle birlikte RAV4 Hybrid’den de çok ümitliyiz.” ifadelerini kullandı.