reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Yaris

Bir devrin sonu; Toyota Yaris sevenlerine veda mı ediyor?

Toyota’nın efsaneleşen küçük sınıf modeli Yaris için üzücü bir iddia ortaya atıldı. Toyota Yaris modelinin piyasadan çekilip çekilmeyeceği konusu gündeme getirildi.

Toyota’nın B sınıfı olan modeli Yaris’in satışları, Amerika Birleşik Devletleri pazarında 2019 için durduruluyor. Model dünya genelinde 20. üretim yılını kutlarken Amerika pazarı modeli sadece 2006 yılından resmi olarak kullanıyor. 2000’li yılların başlarında etkisini iyiyen iyiye gösteren bazı kullancı akımlar vardı. Az yakan otomobil ve parça ucuzluğu gibi trendler Amerika pazarını da vurmuştu. Bu ihtiyacın bir sonucu olarak da Yaris, pazara giriş yapmıştı. Ancak son yıllardaki satışlar oldukça azaldı. Gelen iddialar arasında modelin, Mazda 2 tabanlı sedan formunda devam edeceği de var. Çünkü Toyota 2006 yılından bu yana yaris için köklü bir değişiklik veya yatırım yapmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düşük bütçeli tüketici zor durumda kalacak

Neredeyse tüm küçük hatchback’ler Amerika’yı son yıllarda boşalttı. Belkide artık bulabileceğiniz en küçük Toyota modeli Yaris değil Corolla olacak. Yaris’in Toyota’nın ürün grubundaki en ucuz model olduğu düşünüldüğünde, bazı araba müşterileri modelin kaldırılmasından dolayı üzüntü duyacaktır. Çünkü ister istemez fiyat etiketleri artacak ve tüketicilerin verdiği paralar daha fazla olacaktır.

İlginizi çekebilir

Toyota Century