reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei 5G teknolojisiyle ilgili yeni ürünlerini tanıttı

Huawei Balong 5000 çipsetini ve bu çipset ile çalışan ilk 5G cihazı Huawei 5G CPE Pro’yu duyurdu. Bu iki ürün, cep telefonları, ev uygulamaları, iş yerleri ve diğer tüm mobil uygulamalarda dünyanın en hızlı internet bağlantısını sunacak.

Balong 5000 5G modem çipi, 2G, 3G, 4G ve 5G bağlantıları destekliyor. Farklı modlar üzerinden veri gönderirken hem güç tüketimini hem de gecikmeyi azaltan Balong 5000, son kullanıcı deneyimini 5G kullanımının erken dönemlerinde önemli ölçüde artırıyor. Balong 5000, sektörde en yüksek 5G indirme hızı sağlayabilen çip olarak da öne çıkıyor. 6G altı düşük frekans iletişimlerde Balong 5000, saniyede 4,6 gigabit indirme hızlarına çıkabiliyor. mmWave spektrumunda ise saniyede 6,5 gigabit indirme hızı ile 4G LTE (4.5G) bağlantılardan 10 kat daha hızlı olduğunu kanıtladı.

Balong 5000 ayrıca hem bağımsız hem de bağımsız olmayan ağ mimarilerini destekleyen ilk çipset. Bağımsız olmayan mimari ile 5G ağı hali hazırdaki 4G ağının üzerine kurulabiliyorken, bağımsız mimariyle tamamen ayrı ve bağımsız bir 5G ağı kurulabiliyor. Balong 5000, farklı kullanıcı ve servis sağlayıcı ihtiyaçlarına hemen uyum gösterip, 5G’ye geçiş aşamasının her adımında kullanım kolaylığı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’den konu hakkında açıklama

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu CEO’su Richard Yu, “Balong 5000 tüketicilere yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yaygın bir iletişim ağının kurulumu için her cihazın yüksek hızda bağlantılar oluşturmasını sağlıyor. Gücünü Balong 5000’den alan 5G ağ dağıtım modemi Huawei 5G CPE Pro, (CPE – Müşteri tarafı cihazı) tüketicilerin istedikleri ağa bağlanmalarını ve şimdiye kadar görülmemiş hızlarda bir bağlantı deneyimi yaşamalarını sağlıyor. Huawei, çipler, cihazlar, bulut hizmetler ve diğer ağlara entegre edilmiş kabiliyetlere sahiptir. Bu gücümüzü kullanarak ve 5G çağının lideri olarak, tüketicilerin hayatlarının her noktasında global bir deneyim yaşamalarını sağlıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Mate 20 ailesi için hazırlanan resmi video