reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 5G katlanabilir akıllı telefon 5G modem

Huawei’den 5G konusunda dev duyurular; en güçlü 5G modem ve 5G katlanabilir akıllı telefon!

Yükselen akıllı telefon firması Huawei, Çin’de gerçekten çok önemli 5G duyuruları gerçekleştirdi. En güçlü 5G modem görücüye çıktı, 5G katlanabilir akıllı telefonun da müjdesi verildi. İşte heyecan yaratan detaylar;

5G konusunda en çok çalışan firmalardan Huawei, Çin’de düzenlenen etkinlikte Balong 5000 adını verdiği dünyanın en güçlü 5G modemini görücüye çıkardı. Bağlı cihazlara tam 6.5 Gbps bağlantı hızı getiren modem, aslında ilk olarak 7 nm Kirin 980 ile beraber tanıtılmıştı. 5G yanında 2G, 3G ve 4G bağlantı desteklerini de veren yani geriye doğru uyumlu olan modem, teknik olarak birçok ilki de bünyesinde barındırıyor. Farklı mimarilere destek verdiği de açıklanan Balong 5000, gelecek için büyük önem arz ediyor. Buna ek olarak 1 GB HD filmi 3 saniyede indirebilen 5G CPE Pro router’ı da tanıtan teknoloji devi, esas duyuruyu ise sona sakladı. CEO Richard Yu’nun açıklamasına MWC 2019 kapsamında Huawei 5G katlanabilir akıllı telefon modeli karşımıza çıkıyor. Henüz nasıl görüneceği bilinmeyen telefonun, Balong 5000 modem ve Kirin 980 işlemci üzerine kurulacağı söyleniyor. Telefon hakkında başka bilgi bulunmazken, MWC 2019 fuarı gerçekten inanılmaz geçecek izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei yanında Xiaomi de katlanabilir akıllı telefon geliştiriyor

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeli biliyorsunuz sağdan ve soldan iki parça katlanır şekilde tasarlanmış durumda. Açık halinde çok da aşırı büyük bir hal almayan cihaz, yeni dönem için heyecanı artırıyor. Henüz prototip halinde olan modelin, Xiaomi Dual Flex ya da Xiaomi Mix Flex gibi isimler altında karşımıza çıkabileceği söyleniyor. Resmi duyuru ve gösterim içinse MWC 2019 fuarı bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

İşte Xiaomi’nin modelini çalışırken gösteren video