reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 5G

Huawei’den “bütçe dostu” 5G akıllı telefon açıklaması

Dev akıllı telefon üreticisi Huawei, 5G akıllı telefonlar hakkında önemli bir açıklama yaptı. Herkese yönelik modellerin geleceği tarih belli oldu.

5G akıllı telefonlar 5G altyapısının aktif olarak açıldığı bölgelerde satılmaya / kullanılmaya başlandı. Ancak halen dünyanın büyük bir bölümünde 5G altyapısı bulunmuyor. Hal böyle olunca ilk modeller amiral gemisi seviyesinde yer alıyor, çok küçük bir kitleye hitap ediyor ve pahalıya satılıyor. Peki bütçe dostu modeller ne zaman geliyor? Huawei yetkilisi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre ancak 2020 yılının sonunda. Yani 5G destekli bütçe dostu orta seviye modeller için önümüzdeki yılın sonunun beklenmesi gerekiyor. Bu açıklama Huawei’yi ilgilendiriyor ancak genel olarak tüm sektörü özetliyor. Gerçekten uygun fiyatlı modellerin bu yıl satışa çıkması beklenmiyor. Firmalar 5G altyapısının yaygınlaşmasını bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, 5G telefon konusunda öncü isimlerden

Çünkü firmanın Balong 5000 isimli akıllı telefonlar için hazırlanan bir 5G modem birimi bulunuyor. Bu alana rakiplerden daha önce giriş yapan ve donanım altyapısını hali hazırda oturtan firma, genel 5G altyapısı konusunda da öncü isim konumunda. Avrupa ve Çin başta olmak üzere birçok ülkenin 5G altyapısı kuracak tek isim konumunda yer alan Huawei, bu tarafta çok büyük yatırım yapıyor ve alandaki rakiplerinin ciddi şekilde önünde yer alıyor. Firmanın katlanabilir akıllı telefonu Mate X de 5G desteğini taşıyor.

İlginizi Çekebilir