reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 5G

Xiaomi kurucusundan bütçe dostu 5G telefon açıklaması

Akıllı telefon tarafının büyük ismi Xiaomi, 5G akıllı telefon pazarının öncülerinden olmak istiyor. Peki aşırı bütçe dostu ilk modeller ne zaman geliyor?

Xiaomi, birçok farklı başka üretici gibi hali hazırda 5G akıllı telefon modelleri sunuyor.  Ancak mevcut modeller çok da ucuza satılmıyor. Firmalar henüz 5G ağları aşırı yaygın olmadığından çok ucuz modeller ile karşımıza çıkamıyor. Xiaomi’nin kurucularından Lei Jun’a göreyse firmanın gerçekten aşırı bütçe dostu ilk 5G telefonu 2021 yılında gelecek. Bu modelin yaklaşık olarak 140 dolar seviyesinde satılacağı aktarılıyor. Lei Jun buna ek olarak 5G konusunda bir açıklama daha yapıyor. O da 5G telefonların ancak 3-4 yıl içerisinde “ana akım” haline geleceği yönünde oluyor. Biliyorsunuz günümüzde 4G desteği olmayan telefon çıkmıyor. 3-4 yıl içerisinde de bu durumun 5G tarafı için gerçekleşeceği aktarılıyor. Bahsedilen 3-4 yıl gerçekten uzun bir süre olarak. Ancak biliyorsunuz henüz birçok ülkede 5G ağları kurulmuş değil, kurulumların başladığı yerlerde de sadece merkezde yüksek hız alınabiliyor. Bu yüzde Xiaomi başta olmak üzere pazarın geneli çok acele etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, 5G konusunda pazarın öncüsü olabilir

Lei Jun geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamasında Xiaomi’nin yeni yılda fiyatı yaklaşık 285 doların üstünde olan her telefonunda 5G desteği olacak demişti. 5G altyapısı daha yaygın olarak hazırlanmadan mobil dünyayı hazır hale getirecek Xiaomi, 2020’de en az 10 adet 5G’li model ile karşımıza çıkacak deniyor. Bu gerçekten 5G’nin yaygınlaşmasını hızlandıracak gibi görünüyor. Çünkü ancak kişiler bu telefonları aldıktan sonra operatörlerin üstündeki baskı artacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satılacak Xiaomi Mi Note 10