reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi Max

Xiaomi Mi Max serisi için yolun sonu geldi

Xiaomi Mi Max serisi için yolun sonu gelmiş durumda. Bu konuda resmi bir açıklama yapıldı ve merak edilen serinin “geleceği” netleşmiş oldu.

Advertisement

Xiaomi CEO’su Lei Jun’un açıklamasına göre önümüzdeki dönemde yeni bir Xiaomi Mi Max modeli satışa sunulmayacak. Firmanın büyük ekranlı modellerine ev sahipliği yapan Mi Max serisi, 2016 yılında hayatımıza girmiş, en son da Mi Max 3 ile ses getirmişti. Ancak firmanın son dönemdeki yeniden yapılanması, Redmi markasını kendisinden ayırması ve telefon ekranlarının genel olarak büyümesi, Mi Max serisine olan ihtiyacı ortadan kaldırmış gibi görünüyor. 6,9 inç gibi büyük ekran boyutlu cihazları sevenleri üzecek bu açıklama, yine de aşırı bir büyük bir kayıp olarak değerlendirilmiyor. Günümüzde gerçekten çok büyük ekranlı birçok akıllı telefon bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 2020’de özellikle 5G telefonlara ağırlık verecek

Biliyorsunuz Xiaomi’nin yeni yılda fiyatı yaklaşık 285 doların üstünde olan her telefonunda 5G desteği olacak demişti. 5G altyapısı daha yaygın olarak hazırlanmadan mobil dünyayı hazır hale getirecek Xiaomi, 2020’de en az 10 adet 5G’li model ile karşımıza çıkacak. Xiaomi’nin kurucularından Lei Jun’a göreyse firmanın gerçekten aşırı bütçe dostu ilk 5G telefonu ise 2021 yılında geliyor. Bu modelin yaklaşık olarak 140 dolar seviyesinde satılacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satılacak Xiaomi Mi Note 10