reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi CEO’sunu internetin diline düşüren iPhone detayı!

Xiaomi firmasının kurucularından olan ve aynı zamanda CEO görevini de üstlenen Lei Jun, şaşırtan bir iPhone haberi ile gündemde.

Lei Jun, hatırlarsınız kısa süre önce düzenlenen bir etkinlik kapsamında Xiaomi imzalı favori akıllı telefon modelinin seramik gövdeli Mi Mix 2 olduğunu açıklamıştı. Şimdi ise ünlü ismi iPhone kullanırken yakalanması gündeme getirdi. Weibo’da bir paylaşım yapan Jun, bu paylaşımı platformda açık şekilde göründüğü üzere iPhone ile gerçekleştirdi. Kullanıcılar bunu fark edince paylaşımını silen ve aynı paylaşımı bu sefer Mi 10 Pro ile yapan Lei Jun, elbette internet dünyasının diline düşmekten kurtulamadı. Ancak bunun altında “CEO kendi telefonlarını beğenmiyor / kullanmıyor” gibi bir anlam aramamak gerekiyor. Bu tarz üst düzey yöneticiler birçok farklı markanın telefonlarını deniyor ve onların iyi yaptıkları şeyleri anlamaya çalışıyor. Biliyorsunuz Android telefonların temelinde de Apple’ın ilk iPhone ile yaptıklarının büyük etkisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi büyümeyi sürdürüyor

Firma özellikle bütçe dostu cihazlar ile çok iyi satış rakamlarına ulaşıyor. Şirket kısa süre önce “Redmi Note Serisi bugüne kadar 110 milyonu geçen bir satış sayısına ulaştı, bu tam tamına 417 maratona eşit uzunlukta!” gibi gerçekten önemli bir paylaşımda bulunmuştu. 110 milyonluk satışı geride bırakması gerçekten büyük olan Xiaomi, pazarın en önemli isimleri arasında.

İlginizi Çekebilir

Firmanın fütüristik modeli Mi Mix Alpha