reklamı kapat

POPÜLER

Gmail

Gmail iOS uygulaması için Türkiye’de de açılan sevindiren yenilik!

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi Gmail için iOS tarafında uzun süredir beklenen bir yeniliği sonunda dağıtıma çıkmaya başladı.

Gmail için “koyu arayüz modu / dark mode / koyu tema” sonunda iOS tarafında geniş çaplı olarak dağıtıma çıkmaya başladı. Sunucu üzerinden Türkiye’de de gönderilmeye başlanan koyu arayüz, sonunda geliyor olmasıyla oldukça sevindiriyor. Uzun süredir açılış ekranında görünen ancak genel olarak normalde kullanılmayan koyu tema, eğer iOS 13’ün koyu modu açık ise uygulama içinde otomatik olarak açılıyor. Eğer değilse kişiler aşağıda görebileceğiniz Gmail’in “Ayarlar” menüsü üzerinden göz yormayan yeni arayüzü aktif edebiliyor. Bu imkanın gelmesi uygulamanın sıkı kullanıcılarını şu an oldukça sevindirmiş durumda.

Gmail

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Gmail için koronavirüs odaklı önemli bir mücadele içerisinde

Google, geçtiğimiz haftalarda hatırlarsınız Gmail üstünden tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını kullanarak insanları dolandırmaya çalışanlarla alakalı inanılmaz rakamlar paylaşmıştı. Firma, yaptığı açıklamada uygulama içerisinde her gün tam 18 milyon adet korona ile alakalı malware ve phishing saldırı e-postasının tespit edildiğini ve engellediğini aktarmıştı. COVID-19 ibaresi üstünden ise günlük tam 240 milyon spam e-posta tespit eden ve bloklayan firma, burada kurdukları makine öğrenme algoritmalarının yüzde 99,9 doğrulukta çalıştığını da açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu