reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için kullanıma sunulan faydalı özellikler

 - Güncelleme: 12 Mayıs 2020 21:02

Facebook‘un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram için yeni özelliklerin müjdesi verildi. Firma bu sefer yorumlara odaklanıyor.

Sosyal medyanın en popüler kanallarından Instagram, kullanıma sunduğu ve bazılarını aktif olarak test etmeye başladığı özellikler ile ilk olarak toplu yorum silme dönemini başlatıyor. Bu sayede kişiler içeriklerinden aynı anda 25 yorumu hızlıca ve topluca silebiliyor. Bu da gerçekten büyük bir zaman kazancı anlamına geliyor. Burada ayrıca toplu hesap engelleme gibi harika bir imkan da sunuluyor. Firma aynı zamanda yorum sabitleme sistemi de geliştirmiş durumda. Bu sayede en iyi yorumlar hesap sahibi tarafından en üstte görünecek şekilde YouTube’da da olduğu gibi sabitlenebiliyor. Takip etmediğiniz hesapların ya da isterseniz kimsenin sizi başkasının içeriklerine / yorumlarına etiketlemesini durduracak bir ayar da getiren firma, bu yeni özellikler ile özellikle büyük kitleye sahip hesaplara odaklanmış gibi görünüyor. Bu yeni imkanların herkes için yakında kullanıma çıkacağı aktarılıyor.

Instagram

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce de Lite uygulamasını kapatma kararı almıştı

Instagram Lite uygulaması, bugün ortaya çıktığı kadarıyla kapatılıyor. Hali hazırda Play Store’dan da kaldırılan uygulama, düşük seviye cihaza sahip belirli bölgelerdeki bazı kişileri üzecek gibi görünüyor. Biliyorsunuz basit Android telefonlar için hazırlanan ve sadece 573 kb boyutu bulunan sürüm, çalışmak için çok düşük güce ihtiyaç duyuyordu. Yani oldukça eski cihazlarda dahi sorunsuz ve pürüzsüz olarak görev yapabilen uygulama, servisin sadece temel özelliklerine destek veriyordu.

İlgili Video

Xiaomi’nin yeni arayüz yapısı ile tanışın

İLGİLİ HABERLER