reklamı kapat

POPÜLER

Specialized Turbo Vado SL elektriki bisiklet

128 km menzili oldukça ince gövdede sunan elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarına yine çok dikkat çekecek bir model eklendi. Bu modelin arkasında pazarın önemli firması Specialized yer alıyor.

Elektrikli bisiklet dünyasında her zaman özel modellere imza atan Specialized, bu sefer Turbo Vado SL modeliyle karşımızda. İsmindeki SL takısının açılımı Super Light olan çünkü 14,9 kg gibi düşük bir ağırlığı bulunan bisiklet, görebileceğiniz üzere şehir kullanıma özel olarak çok ince bir gövdeye ve lastiklere sahip. Bünyesinde standart bir süspansiyon sistemi yer almayan bisiklet, bunun yerine aşağıda görebileceğiniz gibi gidona gizlenmiş bir süspansiyon benzeri darbe emiş sistemi kullanıyor. Bunun bozuk yollarda çok ciddi fark yarattığı aktarılıyor. Gizli süspansiyon sistemine sahip karşımıza çıkan ilk model olan Turbo Vado SL, görebileceğiniz üzere gece kullanımı için yerleşik LED sistemine de sahip. Bu kadar ince yapısına rağmen gövdesine entegre edilebilen 320W piliyle 128 km menzili bulunan model, aktarıldığı kadarıyla 45 km/s hıza çıkabiliyor. Ortasında 240W gücünde bir elektrikli motoru yer alan Turbo Vado SL, bir menzil artırıcı sisteme de sahip. Ortaya takılan su matarası benzeri bu ekstra pil ile elektrikli bisiklet tam 200 km menzile çıkış yapabiliyor. Aslında gündelik kullanım için buna hiç de ihtiyaç bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Specialized Turbo Vado SL gerçekten albenisi yüksek bir elektrikli bisiklet

Peki bu kadar güzel detayın karşılığı nedir? Akıllı telefon uygulaması üstünden çok detaylı özelleştirmeler sunan ve bilgiler veren bisikletin açıklanan yurt dışı satış fiyatı 3.350 dolar seviyesinde yer alıyor. Yani karşımıza ucuz bir bisiklet yer almıyor.

İlginizi Çekebilir

Şehir kullanıma özel bir model daha

İLGİLİ HABERLER