reklamı kapat

POPÜLER

Kia

Porsche’ye gözdağı niteliğinde; Kia elektrikli modelinden önemli detaylar

2020 ile birlikte çok ciddi bir elektrikli otomobil atılımına yeşil ışık yakan Kia, amiral gemisi modeliyle büyük oynamaya fazlasıyla kararlı.

Geçtiğimiz ocak ayı içerisinde 5 yıllık elektrikli otomobil planını duyuran Kia, kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Piyasada var olan rekabette ani bir atak yaparak fark yaratmak isteyen Korem merkezli üreticinin yeni bir amiral gemisi crossover modeline göz kırptığını görüyoruz. 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterimi gerçekleştirilen Imagine konseptinin merkezinde geliştirilecek olan model için önemli parçalar belirleye başlıyor. AutoExpress tarafından servis edilen aracın, tasarım ve performansının yanında şarj dinamikleriyle de premium araçlara meydan okuyacağına vurgu yapılıyor. Özellikle 3 saniyenin altında paylaşılan 0-100 değeri bunlar arasında Porsche Taycan’a bile göz kırpıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kia çalışmalara hız kesmeden devam ediyor

Süreç içerisinde geleceğe yön verecek bir adım atan Hyundai Grubu, elektrik piyasasının önemli ismi Rimac ile ortaklığa gittiğini duyurmuştu. Grubun bir parçası olan Kia da, bu ortaklıktan doğacak gücü yere yansıtacak gibi görünüyor. Nitekim modelle ilgili paylaşılan verilerde batarya paketinin 20 dakikalık bir şarj süresiyle yaklaşık 483 kilometre menzil gidebileceği de fazlasıyla etkileyici. Buradaki temel destek ise Porsche Taycan’dan da gördüğümüz 800 volt şarj desteği. 2021 içerisinde pazara sürülmesi beklenen modelle ilgili ilk somut verileri bu yıl bitmeden almayı bekliyoruz. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

KIA Futuron