reklamı kapat

POPÜLER

Kia K4

İlginç bir tasarıma sahip sedan Kia K4 geliyor [Video]

 - Güncelleme: 14 Mart 2024 15:34

İlginç bir tasarıma sahi Kia K4 geliyor. Firma yeni model için tasarımı gösteren ilk videoyu resmi olarak paylaşmış durumda.

Keskin hatlı tasarımını biraz üstü kapalı da olsa yukarıdaki videoda görebileceğiniz Kia K4, aktarıldığı kadarıyla resmi olarak 21 Mart tarihinde tanıtılacak, herkese açık gösterim ise 27 Mart tarihli New York Auto Show kapsamında yapılacak Dört kapılı bir sedan olan ve heybetli tasarlandığı görülen araç, Forte’nin yerini alıyor ve içten yanmalı bir seçenek konumunda yer alıyor. Hibrit bir versiyonu da olacak denilen model, yüksek ihtimalle Türkiye’ye uğramayacak ancak henüz bu konuda net bir açıklama yapılmış değil. Bundan önce bir başarı ses getirmişti. İddialı tasarımıyla dikkat çeken tamamen elektrikli Kia EV9, kadınlar tarafından 2024 için dünyanın en iyi otomobili seçilmişti. Bu konuda yapılan resmi açıklamada şunlara yer verilmişti: “Geçtiğimiz günlerde Türkiye lansmanı gerçekleşen Kia’nın yeni elektrikli amiral modeli yüzde yüz elektrikli SUV EV9, ‘Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili’ (WWCOTY) 2024 ödüllerinde dünyanın en iyi otomobili seçilerek zafere ulaştı. Beş kıta ve 52 ülkeden 75 kadın otomobil gazetecisinden oluşan jürinin seçimi Dünya Kadınlar Günü’nde açıklandı. Bu sene 14. kez düzenlenen yarışmada EV9, kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik özellikleriyle dikkat çekti. Elektrikli SUV’lar alanında en iyi seçenek olarak gösterilen EV9, bu segmentte türünün ilk örneklerinden olan etkileyici yedi koltuk kapasitesi, 5 metrelik uzunluğuna rağmen sahip olduğu aerodinamik özellikleri, üstün performansı ve hem çift yönlü şarj hem de ultra hızlı şarj özellikleri sunan son teknolojiye sahip tasarımıyla göz doldurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oy kullanmadan önce onlarca modeli test eden ve her detayı değerlendiren jüri, ilk tur oylamada toplam 63 aday arasından belirlenen 5 kategorideki en iyi otomobilleri seçti. Kia EV9 bu oylamada da yenilikçi tasarımı, yüksek teknoloji seviyesi, aile dostu iç mekân kapasitesi ile öne çıkarak “en iyi SUV” kategorisinin de kazananı oldu.

Geçen yıl Niro EV modeliyle Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili ödülünün sahibi olan Kia, EV9 modeliyle de aynı ödülü kazandı ve üst üste iki yıl önemli bir başarıya imza atmış oldu.” Kadınlar tarafından seçilen 2024’ün diğer kategori kazananları ise Volvo EX30 (En İyi Aile Otomobili), BMW 5 Serisi (En İyi Büyük Otomobil), Volkswagen Amarok (En İyi 4×4 & Pick-up) ve Aston Martin DB12 (En İyi Özel Otomobil) oldu.

Kia K4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli