reklamı kapat

POPÜLER

Tasarımı garip bulunan “Kia K4” modeli görücüye çıkarıldı

 - Güncelleme: 21 Mart 2024 15:20

Tasarımı garip bulunan “Kia K4” modeli görücüye çıkarıldı. Köşeli hatlı aracın tasarımı için iyi yorumlardan çok kötü yorumlar geldi.

Keskin hatlı gövdesini yukarıdaki az sayıdaki fotoğrafta görebileceğiniz Kia K4, dört kapılı bir sedan ve heybetli yapısıyla hem iyi hem de kötü anlamda dikkat çekiyor. Türkiye satışı çok olası olmayan araç için henüz teknik detaylar verilmiyor ancak modelin gücünü 1.6-litrelik bir turbo destekli dört silindir benzinli motordan alacağı söyleniyor. Bazı pazarlarda hibrit sürümü de olacak bilgisi geçilen model, tamamen elektrikli olaraksa sunulmayacak. Kokpitinde iki ekranın yan yana getirildi araç, büyük bir vites topuzu taşıyor ve fiziksel butonları ortadan kaldırmıyor olmasıyla beğeni topluyor. 22 bin dolardan başlayacağı düşünülen ancak bu halen kesin olmayan model, birçok pazarda direkt olarak Kia Forte’nin yerini alacak. Firma bundan önce ise bir başarıyla ses getirmişti. İddialı tasarımıyla dikkat çeken tamamen elektrikli Kia EV9, kadınlar tarafından 2024 için dünyanın en iyi otomobili seçilmişti. Bu konuda yapılan resmi açıklamada şunlara yer verilmişti:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Geçtiğimiz günlerde Türkiye lansmanı gerçekleşen Kia’nın yeni elektrikli amiral modeli yüzde yüz elektrikli SUV EV9, ‘Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili’ (WWCOTY) 2024 ödüllerinde dünyanın en iyi otomobili seçilerek zafere ulaştı. Beş kıta ve 52 ülkeden 75 kadın otomobil gazetecisinden oluşan jürinin seçimi Dünya Kadınlar Günü’nde açıklandı. Bu sene 14. kez düzenlenen yarışmada EV9, kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik özellikleriyle dikkat çekti. Elektrikli SUV’lar alanında en iyi seçenek olarak gösterilen EV9, bu segmentte türünün ilk örneklerinden olan etkileyici yedi koltuk kapasitesi, 5 metrelik uzunluğuna rağmen sahip olduğu aerodinamik özellikleri, üstün performansı ve hem çift yönlü şarj hem de ultra hızlı şarj özellikleri sunan son teknolojiye sahip tasarımıyla göz doldurdu.

Oy kullanmadan önce onlarca modeli test eden ve her detayı değerlendiren jüri, ilk tur oylamada toplam 63 aday arasından belirlenen 5 kategorideki en iyi otomobilleri seçti. Kia EV9 bu oylamada da yenilikçi tasarımı, yüksek teknoloji seviyesi, aile dostu iç mekân kapasitesi ile öne çıkarak “en iyi SUV” kategorisinin de kazananı oldu.

Geçen yıl Niro EV modeliyle Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili ödülünün sahibi olan Kia, EV9 modeliyle de aynı ödülü kazandı ve üst üste iki yıl önemli bir başarıya imza atmış oldu.” Kadınlar tarafından seçilen 2024’ün diğer kategori kazananları ise Volvo EX30 (En İyi Aile Otomobili), BMW 5 Serisi (En İyi Büyük Otomobil), Volkswagen Amarok (En İyi 4×4 & Pick-up) ve Aston Martin DB12 (En İyi Özel Otomobil) oldu.

Kia K4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER