reklamı kapat

POPÜLER

Kia EV3

Giriş seviyesi Kia EV3 ay bitmeden önce görücüye çıkıyor

 - Güncelleme: 07 Mayıs 2024 12:11

Giriş seviyesi Kia EV3 bu ay içerisinde tanıtılıyor. Hyundai çatısı altındaki firma elektrikli tarafta da büyümeye devam ediyor.

Kia EV3, spesifik olarak 23 Mayıs tarihinde görücüye çıkarılacak ve firmanın “şimdilik” en ufak elektrikli aracı olacak. Tasarımı yukarıdaki konsept versiyonuna oldukça benzeyecek model, aktarıldığı kadarıyla E-GMP platformunu merkeze alacak. Tek bir elektrik motoru taşıyacak aracın 215 beygir güç getireceği söyleniyor, 400V temelli şarj sunacak modelin henüz menzili konusunda bir bilgi verilmiyor. Yaklaşık 32 bin dolar ya da altında satılacağı aktarılan EV3, yüzde 99 ihtimalle yıl sonuna doğru Türkiye’de de elde edilebilecek. Firma bundan önce Kia EV9 GT, EV6/EV6 GT ve yeni Sportage ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz ayın sonunda resmi olarak doğrulandığı kadarıyla Kia EV9 GT 2025’in ocak ayında resmi olarak karşımıza çıkarılacak. Araç şirketin resmi açıklamasına göre 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyenin altında çıkabilecek yani oldukça güçlü bir seçenek olacak. Hatta firmanın resmi sunumda “muazzam bir güç çıkışı sunacak” dediği çift motorlu büyük SUV, elbette markadan gelecek tek model de olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin kesin olarak bir EV5 GT modeli de yolda bulunuyor. En son Çin merkezli Ministry of Industry and Information Tech (MIIT) paylaşımı fotoğraflar ile gündeme gelen araç, yüksek ihtimalle 215 + 98 beygir güçlerinde iki farklı elektrik motorunu bir araya getirecek. Şirketin resmi olarak paylaşılan yol haritasına göre 2024’ün üçüncü çeyreğinde yeni K4 modelini de tanıtacak, aynı zamanda yıl bitmeden önce yeni EV6 ve EV6 GT ile yeni Sportage (Son çeyrek içinde) modeli de lanse edilmiş olacak. Hepsine ek olarak geçtiğimiz hafta bütçe dostu bir seçenek olacak denilen Kia EV2 modeli de ilk defa gerçek testler sırasında kamuflajlı olarak görüntülenmişti. Aşağıdaki videoda görebileceğiniz EV3 ve EV5 gibi kutu formlu model, henüz kesin değil ancak tanıtıldığı zaman yaklaşık 14 bin dolara satılabilir.

Kia EV3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu