reklamı kapat

POPÜLER

LG 2024 OLED TV

LG, 2024 OLED TV ailesi için ilk tanıtımı gerçekleştirdi

Güney Kore merkezli devlerden LG, CES 2024 tam olarak başlamadan önce 2024 OLED TV ailesi için ilk tanıtım gerçekleştirdi.

OLED televizyon pazarının bir numaralı ismi konumunda bulunan LG, 2024 yılında M4, G4, C4 ve B4 serisi modeller ile müşterilerinin karşısına çıkacak. Kablosuz görüntü aktarımı yapabilen ayrı bir ünite ile gelen (Zero Connect Box isimli) M4 serisinde artık 65-inç seçeneğini sunmaya başladıklarını belirten şirket, bu serideki kablosuz görüntü aktarımının 4K 144 Hz seviyesine taşındığını duyuruyor. Bu özellikle oyun için oldukça iyi görünürken, M4 ve G4 modellerine yeni α (Alpha) 11 AI işlemcinin güç verdiği açıklandı. Bu yeni işlemci LG’ye göre görüntü ve ses kalitesini etkili bir şekilde artırıyor, önceki modele kıyasla grafik performansında yüzde 70’lik bir iyileşme ve yüzde 30 daha yüksek işlem hızı sağlanıyor. Piksel seviyesi analiz ile çözünürlük artışını olabilecek en yüksek kalitede sunan ürünlerin bazılarında yırtılmasız akıcı bir oyun deneyimi için Nvidia G-Sync ve AMD FreeSync destekleri de sunuluyor. Orta seviye C4 serisine Alpha 9 AI işlemci, alt seviye B4 serisine ise Alpha 8 AI işlemci ile güç verdiği aktarılan şirket, modeller için daha fazla detayı ve fiyatları önümüzdeki günlerde paylaşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketten bundan önce ise ilginç projektör CineBeam Qube ses getirmişti. Ürün özellikle tasarımsal olarak dikkat çekiyor, 360 derece hareket edebilen şık tutma / sap bölümüyle taşınabilir bir seçenek olarak fark yaratıyor. 80 x 135 x 135 mm boyutlarında ve 1.49 ağırlığında olan model, teknik olarak verilen bilgiye göre 500 ANSI Lümen parlaklığa, 3,840 x 2,160 piksel çözünürlüğe, Lazer (RGB) ışık kaynağına ve HDR 10 desteğine sahip. 450,000:1 kontrast değeri açıklanan kompakt seçenek, 50 – 120 inç arasında görüntü oluşturabiliyor ve aktarıldığı kadarıyla konumlandırıldığı ortamı algılayarak gerçek objelerin üstüne görüntü bindirebiliyor. Bu sayede bir şey izlenmediği zaman ortamın havasını görsel olarak değiştirebilen ürün, eARC – HDMI ile USB Type C portlarına sahip ve açıklamaya göre iOS ile Android cihazlardan kablosuz olarak görüntü alabiliyor. Minimum 1.2 metreden görev yapabilen 4K projektör, şimdilik kaça satılacak açıklanmıyor.

LG DukeBox yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER