reklamı kapat

POPÜLER

Specialized Turbo Como SL elektrikli bisiklet

Şehir için en yeni elektrikli bisiklet: Specialized Turbo Como SL

Elektrikli bisiklet pazarına bu sefer Specialized Turbo Como SL modeli de eklendi. Şık bisiklet şehir içi kullanımına odaklanıyor.

Elektrikli bisiklet pazarının en gelişmiş ve pahalı modellerine imzasını atan isimlerden Specialized, Turbo Como SL ile gündelik kullanımı hedeflemiş. Birçok farklı renkte tasarlanan bisiklet, modern görünüyor.

Farklı aksesuarlar ile geliştirilebilen Turbo Como SL, firmanın kendi geliştirdiği bir elektrik motoru kullanıyor ve zincir yerine kayış ile aktarma gerçekleştiriyor.

1,95 kg ağırlığındaki elektrik motoru 240W gücünde olan ve bununla 45 km/s hıza kadar çıkabilen (Avrupa’da 25 km/s) Specialized Turbo Como SL, gövdeye güzel şekilde gizlenen 320 Wh kapasitesinde bir pil paketi taşıyor.

Bu pil paketiyle modelin menzili kullanıma da bağlı olarak 100 km seviyesine kadar çıkıyor. İstenirse menzili artırmak da mümkün. Bunun için firmanın 50 km ekstra menzil getiren bir ikinci pil paketi bulunuyor. Bu ikinci pil, suluk yerine takılabiliyor.

Akıllı telefon üzerinden geniş kontrol, güncelleme ve özelleştirme seçenekleri getiren Turbo Como SL, toplam 20,5 kg ağırlığında. Bu ağırlık sınıfı içerisinde bisikleti hafif bir seçenek kılıyor.

Bisikletin 5.0 ve 4.0 olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. İki elektrikli bisiklet arasındaki fark vites özelinde karşımıza çıkıyor. 5.0’da 8 vites, 4.0’da ise 5 vitesli Shimano sistemleri kullanılıyor.

Specialized Turbo Como SL elektrikli bisiklet dikkat çekmeyi başardı

Gelelim en önemli detaya yani fiyata. Turbo Como SL 4.0 için verilmesi gereken başlangıç ücreti 4 bin dolar seviyesinde yer alıyor. 5.0 versiyonun fiyatı ise 4.800 dolardan başlıyor. Bisiklet için üç farklı gövde boyutu sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın