reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14.4.2 iOS 14.5 Siri

iOS 14.5 ile Siri’nin otomatik kadın seçilmesi durumu rafa kalkıyor

Apple, iOS 14.5 ile Siri özelinde bir değişiklik yaptı. Popüler dijital asistan artık yerleşik olarak kadın sesine sahip olmayacak.

Halen beta aşamasında olan iOS 14.5 kurulumunda artık Siri’nin sesi kadın ya da erkek olarak seçilecek. Otomatik olarak dijital “asistanı” kadın sesiyle ayarlama durumunu geç de olsa ortadan kaldıran Apple, bu konuda güzel bir adım atıyor.

Bu arada iOS 14.5’le Siri için iki yeni ses daha getiriliyor. Ancak bunların sadece İngilizce özelinde olduğu aktarılıyor. Yeni sürümde elbette başka yenilikler de yer alıyor. Örneğin son sürüm iPhone 11 ailesinin pil sağlığı sorununu çözüyor.

Halen ne zaman çıkacağı bilinmeyen 14.5, altıncı betaya ulaştığı için çok yakında gelecek gibi görünüyor. Yeni sürümde daha önce yer verdiğimiz birçok başka özellik de bulunuyor.

Örneğin artık Apple Maps içerisinde kullanıcılar kaza bildirim yapabilecek. Bu da çok olumlu karşılanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14.5 sürümün en önemli yeniliklerinden birisi ise Apple Watch ve Face ID ile alakalı

Bu daha önce netleşen özellik, Apple Watch sahibi kişilerin maske kullanırken telefonlarının kilidini açmasını kolaylaştıracak. Bu özellik direkt olarak Face ID’li iPhone’lar için geliştirilmiş durumda.

Maske takılıyken yüz tanıma sistemi Face ID çalışmıyor ve bu da kullanıcılara ciddi bir zorluk yaşatıyor. Apple ise bunu Apple Watch üzerinden doğrulama ile aşıyor. Bu özelliğin gelmesi merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli bisiklet haline getiren en son kit