reklamı kapat

POPÜLER

Eleanor Mustang

Efsane Eleanor Mustang için kıskandıran lisanslı üretim hamlesi

60 Saniye ya da Gone in 60 Seconds filmi denildiği zaman akla gelen efsane klasik araç Eleanor Mustang, lisanslı olarak üretime girdi.

Söylendiği kadarıyla 60 Saniye filmi için toplam 11 adet Eleanor Mustang üretildi, bunlardan da şu an sadece 3 tanesinin yollarda bulunuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bu az sayıdaki versiyonlar da inanılmaz fiyatlara satılıyor.

Ancak bu efsane klasiği yurt dışında satın almak artık biraz daha kolay hale geldi. Fusion Motor Company, resmi olarak lisanslanmış Eleanor Mustang üretmeye ve satmaya başladı.

Filmdeki ile aynı tasarlanan bu lisanslı yeni sürüm, gerçekten her açıdan oldukça etkileyici görünüyor. Firmanın bu araçları 1967 ya da 1968 Ford Mustang Fastback’ler üzerine kurduğu aktarılıyor.

Diğer Eleanor replikalarından farklı olarak karbon fiber gövde parçalarıyla üretildiği belirtilen bu özel makineler, isteğe bağlı olarak farklı motor seçenekleriyle alınabiliyor.

Araç burada istenirse 430 beygir güç üreten 5.0 litre V8 motor ya da süperşarj ile 600 beygir üreten başka bir motor ile tercih edilebiliyor. Burada başka büyük motor seçenekleri de sunuluyor.

Eleanor Mustang dünyanın en sevilen araçları arasında

Bu özel Eleanor modelinin elbette ucuz olmasını bekleyemeyiz. Firmanın araç için kapıyı 250 bin dolardan açtığı, motor tercihine göre 300 bin dolara kadar çıkılabildiği aktarılıyor.

Böyle bir araca sahip olmak isteyenleri fazlasıyla kıskandıracak bu modellerin, kokpitleri de orijinale olabildiğince sadık kalınarak hazırlanmış.

İlgili Video