reklamı kapat

POPÜLER

Fors Mustang Mach 1

John Wick detaylarıyla bezenen Ford Mustang Mach 1 modifikasyonu

Amerikalı bir ekip tarafından hayata geçirilen Ford Mustang Mach 1, günümüz spor otomobillerinin dahi kıskanacağı nitelikleriyle dikkat çekiyor.

Hemen her jenerasyonuyla modifikasyon ve restorasyon projelerinin baştacı isimlerinden birisi olan Ford Mustang, işler ilk nesilleri olunca biraz daha ayrı yerde konumlanıyor. 60’lı yılların ikinci yarısında başlayan macerasında bugün hala dünyanın en popüler klasiklerinden olan efsane, haliyle sık sık da benzer haberlerle gündeme geliyor. Amerika merkezli Classic Recreations tarafından gerçekleştirilen bu projeyi diğerlerinden biraz daha ilgi çekici noktaya taşıyansa John Wick filminde kullanılan gövde dokunuşlarına sahip olması. Ekibin “Hitman” olarak isimlendirdiği projenin merkezine alınan 1969 model yıllı ilk jenerasyonda yapılan diğer tüm dokunuşlar ise gözlerinizin pasını silecek türden.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach 1 projesinden öne çıkan parçalar

Elbette söz konusu bir Mustang olunca sadece gözlerin değil kulakların pasının da silinmesini bekliyoruz. Bu noktada bizleri hayal kırıklığına uğratmayan Classic Recreations, kaputun altında 5.0 litrelik sekiz silindirli makineye yer veriyor. 32 supap mimarisine sahip olan bu motor, yapılan geliştirmelerin ardından 1.000 beygir gibi aracın karakterini tamamlayıcı bir güç üretir hale getirilmiş durumda. Şanzıman ayağında Tremec’in 6 kademeli manuel ünitesine yer veren Classic Recreations, altyapıda kullandığı pek çok önemli parçada paslanmaz çelik alaşımı tercih ediyor. Kokpit kısmına geldiğimizde de bizleri modifikasyon izlerinin tüm parçaları karşılıyor. Koltuklardan başlayıp aracın gösterge paneline kadar uzanan değişimler, coilover yaylı süspansiyon sistemiyle bir araya geldiğinde sürücüsüne unutulmaz bir deneyimi vadediyor. Ford Mustang Mach 1 ile ilgili merak ettiğiniz diğer tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Markasının ilk SUV modeli ortalığı karıştırmaya geldi; Genesis GV80