reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang karakterli elektrikli SUV için isim ve tanıtım hareketliliği

Uzun süredir detaylanmasını beklediğimiz Ford Mustang temelli elektrikli SUV, Tesla Model Y’ye rakip olma iddiasını barındırıyor.

Elektrikli otomobil sınıfındaki ilk ciddi adımını atmaya hazırlanan Ford, bunu en ağır topu Mustang üzerine şekillendirmenin arifesinde. Markanın kendi içerisindeki gelişim sürecini asfalt üzerinde temsil edecek nadide örnek konumunda olan SUV modeli için artık daha hareketli günler bizleri bekliyor. Bu süreçte araçla ilgili çok fazla detay vermekten kaçınan resmi kaynaklar, görsel konusunda da benzer tutumu sergiledi. Şu anda sadece arka bölümünden bölümler içeren siyahlar içinde fotoğrafına bakabildiğimiz modelin isim bilmecesi de henüz resmiyet kazanmadı. Halihazırda Mach 1 olarak anılaran elektrikli SUV’nin seri üretime taşınma sürecinde ise daha farklı seçenekler masada beliriyor. Bu noktada Mach E, Mach-E ve Mustang Much E gibi isimlerin Ford tarafından patent başvurusunda alındığı da sayfalarda karşımıza çıkıyor. Autocar kaynaklı yeni bilgiler ise aracın tanıtım süreciyle ilgili kademeli bir rotanın izleneceğini gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford planlama aşamaları neler?

2020 model yılıyla satışa sunulması beklenilen araçla ilgili şu anda yalnızca tasarım konusu da gizliliğini korumuyor. Marka tarafından resmi olarak nitelendirebileceğimiz tek teknik bilginin menzil konusunda olduğunu, bununda 595 kilometre şeklinde aktarıldığını biliyoruz. Paylaşılan bu değerin artık güncel geçerliliği olan WLTP standartları baz alınarak verilmiş olması, bizleri herhangi bir sürprizin beklemediğini gösteriyor. Dış basında araçla ilgili yankı bulan planlama şekli ise ilk olarak bir konsept üzerinden sahneye çıkacağı yönünde. Bu yılın son çeyreğiyle birlikte gerçekleştirileceği söylenen bu tanıtımın ardından seri üretime hazır versiyon için biraz daha beklememiz gerekebilir. Bu aslında Mercedes X-Class ile yaşadığımız sürecin birebir aynısı olacak. İsminin de bu konsept projeyle resmileşmesi beklenilen modelle ilgili yakın takibimiz, süreç boyunca devam edecek.

İlginizi çekebilir

2019 Ford F-150 Raptor