reklamı kapat

POPÜLER

Ford Bronco

Yeni jenerasyon Ford Bronco için beklenen onay geldi

Geri dönüşüyle ilgili büyük bir merakın ortalarda dolandığı Ford Bronco, günümüz teknolojilerine kaputunun altıyla da cevap verecek.

Amerika pazarındaki liderliğini Tesla‘ya kaptırmasının ardından elektrik gücü konusunda işi biraz daha ciddiye alan Ford, 2018 yılını bu planlamarının haberleriyle geçirdi. Önümüzdeki yıl piyasaya sunulmak üzere Mustang karakteri üzerine bir SUV hazırlığı içerisinde olan marka bir yandan da ağır bir topun dönüşüne hazırlanıyor. Bu model sıkı LOG takipçilerinin de anımsayacağı gibi Ford Bronco isminden başkası değil. Kendi ülkesinde adeta ulusal bir değer olarak nam salan Bronco için hala kapalı kartlar oynayan resmi kaynaklar, nihayet perdeyi aralamaya başlıyor. Düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında ufak detaylar paylaşan CEO Jim Hackett, yeni jenerasyonun hibrit motor teknolojine sahip olacağını açıkladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Bronco için teori vakti

AutoNews kaynaklı olarak dış basında gündeme gelen bu gelişme aslında pek çok kişide olduğu gibi bizde de şaşkınlık yaratmadı. Bronco’nun dönüşüyle ilgili açıklamanın yapıldığı ilk güne döndüğümüzde, asfalt üzerine iniş tarihinin 2020 ile 2021 olarak işaret edildiğini hatırlayabiliyoruz. Bu da dönem şartlarının ve beklentileri masaya yatırdığımızda alınması gereken bir karar olarak ilk günden itibaren aklımızda yer edinmişti. Şu aşamada üzerine sohbeti yapılan nokta ise hibrit versiyonda kullanılacak içten yanmalı makine. Konuyla ilgili markaya yakın kaynaklar “aklın yolu bir” düşüncesinde buluşarak 2,3 litrelik turbo dört silindirin yakınlığına vurgu yapıyor. Burada bir altı silindirli seçeneğin de kenara not edildiğini de söylemeden geçmeyelim. Karakteristik tasarımının yanında Jeep Wrangler‘da olduğu gibi sökülebilir gövde parçaları ve iki kapılı versiyon gibi seçeneklerle satın alınabilecek olan Ford Bronco macerası için sabırsız bekleyiş bir süre daha devam edecek.

İlginizi çekebilir

Jeep Wrangler