reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Ford Bronco R

Beklenen ilk adım atıldı; işte seri üretime ilham olacak Ford Bronco R [Video]

Baja 1000 yarışlarında elde edilen zaferin 50. yılına özel olarak geliştirilen Ford Bronco R prototipi, uzun süredir beklediğimiz seri üretime de göz kırpıyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde tanıtımı tarihi ve kendisine özel olarak tasarlanan logosu üzerinden gündeme gelen yeni Ford Bronco için süreç çözülmeye devam ediyor. Yaklaşık 1,5 yıldır “geldi, gelecek” arasında bekleyişini sürdürdüğümüz detaylar 2020 içerisinde artık çok daha net olacak. Ford da bu süreci artık daha açık kartlar üzerinden oynamayı tercih edeceğinin sinyallerini beklenmedik bir tanıtımla gerçekleştiriyor. Baja 1000 yarışları kapsamında seri üretimin bir prototipi olarak lanse edilen Ford Bronco R, yeni nesille birlikte bizleri bekleyen tasarım karakteriyle ilgili en somut olarak karşımızda duruyor. Markanın Performance departmanı ve Geiser Bros Design and Development ekibi tarafından özel olarak geliştirilen Baja temelli prototip devasa ebatlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Bronco R altyapısı seri üretimde kullanılacak

Aslında seri üretime taşınacak olan bir prototipin böylesine uç bir örnek üzerinden lanse edilmesi herkes gibi bizleri de şaşırtmış durumda. Bu noktada Bronco R’ın tasarımından seri üretime taşınacak olan parçalar konusunda genel karoser yapısı ve ön bölümdeki ızgarayı beklentiler üzerinden öne çıkartmak mümkün. Yine Ford’un verdiği bilgilere baktığımızda aracın geliştirildiği altyapı T6 adıyla bilinen ve doğrudan seri üretime taşınacak olan mimarinin modifiye edilmiş bir versiyonu. Meraklıları bu mimariyi Ranger başka olmak üzere önemli bazı araçlardan da hatırlayabilir. Sokaklara çıkmaya hazır olacak Bronco’nun kaputunun altı da şüphesiz pazar kitlesi açısından fazlasıyla önemli olacak. Sıkı LOG takipçileri bu güne kadar yaptığımız değerlendirmeler üzerinden bu bölümde 2,3 litrelik EcoBoost üniteyi görmeyi beklediğimizi hatırlayabilir. Tek turboyla desteklenen bu üniteyle birlikte çift turbolu seçenekler de yine Amerika pazarında sunulacak opsiyonlar arasında öne çıkacak gibi duruyor. Yeni nesil Bronco, Wrangler ile olacak rekabetinde elini güçlü kılacağının sinyallerini çoktan vermeye başladı. Biz de tekerleklerin dönmeye başlamasıyla birlikte işin nereye gideceğini görmeyi bekliyoruz. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.