reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

WhatsApp için kullanıcıları sevindirecek Netflix güncellemesi

WhatsApp için kullanıcıları sevindirecek Netflix güncellemesi

WhatsApp, kullanıcı deneyimini yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor. Onlardan biri de Netflix abonelerini mutlu edecek cinsten.

Advertisement

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıların farklı uygulamalara geçiş yapmak zorunda kalmadan tüm işlerini tek bir noktada halledebilmesi için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu seferki güncelleme ise doğrudan Netflix abonelerini hedef alıyor. Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta Instagram, Facebook veya YouTube videolarını uygulamadan çıkmadan izlemek mümkün oluyor. Picture in Picture (PiP) özelliği sayesinde uygulamalar arası geçiş yapmadan veya konuşma ekranını tamamen kapatmadan videolar seyredilebiliyor. Şimdi bu özellik Netflix paylaşımları için geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp, Netflix fragmanlarını PiP modunda çalıştırıyor

Uygulamanın en güncel sürümüyle beraber artık arkadaşlarınıza yapacağınız film ve dizi önerilerini Netflix’in uygulaması üzerinden yaparken doğrudan fragmanı paylaşabiliyorsunuz. Şimdilik sadece iOS kullanıcıları için yayında olan bu özellikte yapmanız gereken tek şey paylaşacağınız dizinin Netflix’te bir fragmanı olduğundan emin olmak. Paylaşımdan önce dikkat etmeniz gereken küçük bir detay daha var. Netflix’in uygulamasında paylaşılmak istenen dizi veya filmin profilindeki “Paylaş” sembolüne dokunduktan sonra paylaşım ekranında URL dışında hazır bir metin çıkıyor. Fragmanın konuşmada belirtmesi için bu metni silmeniz gerekiyor. Yani sadece URL’yi paylaşmanız gerek. Yoksa fragman ekrana düşmüyor. WhatsApp uygulamasının iOS versiyonuna sahip kullanıcıların halihazırda kullanabildiği bu özelliğin Android kullanıcıları için ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Instagram, YouTube olma çabasını yeni özelliğiyle belli ediyor