reklamı kapat

POPÜLER

PS4 Death Stranding sonrası God of War cephesinden PC açıklaması

PS4 favorisi God of War cephesinden PC açıklaması

Death Stranding için PC müjdesi geldiğinde oyuncuların gözleri diğer PS4 özel yapımlarına gitmişti. God of War yönetmeninin bu konuda bir açıklaması bulunuyor.

PS4 cephesinin özel oyunlarından Death Stranding, geçtiğimiz günlerde 2020 yazında PC için çıkışını gerçekleştireceğini açıkladı. Sınırlı süreli oyun kategorisine dahil olan oyun 8 Kasım‘da ilk olarak PlayStation sahipleriyle buluşacak ancak daha sonra bir yılını bile doldurmadan PC’ye geçişini yapacak. Hal böyle olunca, oyuncular diğer özel oyunlar için de benzer açıklamaların gelip gelmeyeceği konusunda meraklandı. Onlardan biri PlayStation’ın en çok sevilen serilerinden God of War. Oyunun yaratıcı yönetmeni Cory Barlog’a “Oyunun PC’ye çıkmasının vakti geldi.” tweet’inin atılmasından sonra Barlog bu konudaki düşüncesini dile getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

God of War, Death Stranding gibi PS4 sonrası PC’ye gelir mi?

Barlog verdiği cevapta şunları söylüyor: “Biliyor musun, bunu çok isterim. Ancak bu ne yazık ki benim maaşımın çok üzerinde bir karar. Her gün yeniden kanıtlandığı gibi ben bir Kojima değilim.

Barlog’un bu açıklaması God of War’u muhtemel bir yakın gelecekte PC’de göremeyeceğimizi kesinleştiriyor. Stüdyolar her ne kadar daha fazla oyuncuya erişmek istese de bu anlaşmalarda “sözü geçen taraf” olması için farklı bir “ağırlığın” olması gerekiyor. Öte yandan God of War’un geliştirildiği Santa Monica Studio, Sony’nin sahip olduğu oyun stüdyolarından biri. Bu sebeple zaten en başta oyunun PC’ye gelme ihtimalini düşünmek anlamsızlaşıyor. Tabii Sony bir gün çılgın bir karar vermezse… Ancak bu Barlog’u daha çok oyuncuya erişme hayalinden alıkoymuyor. Kojima’nın Konami ayrılığı sonrası “bir sonraki Kojima oyununu” kaçırmak istemeyen Sony’nin PS4 anlaşmasının sınırlarını ona göre esnetmesi ise bazı stüdyolarda gerginliğe sebep olmuş belli ki.

İlginizi çekebilir

Aksiyon ve gerilim zamanı; PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları