reklamı kapat

POPÜLER

Death Stranding

Son zamanların en çok merak edilen oyunu Death Stranding’den ilk detaylı fragman [Video]

Hideo Kojima yine yapacağını yapıyor ve cevaplardan çok sorular elde ettiğimiz 8 dakikalık yepyeni bir Death Stranding videosu paylaşıyor.

Hideo Kojima’nın Konami’den ayrıldıktan sonra, Kojima Productions çatısı altındaki ilk işi Death Stranding, son zamanların en çok merak edilen oyunları arasında yer alıyor. Kojima isminin varlığının buna etkisi çok büyük. Silent Hills’in iptal edilişinin ardından hala yas tutan hayranlar ise teselliyi Death Stranding’de arıyor. Ancak Kojima hayranlara pek de yardımcı olmuyor. PS4 platformuna özel olarak çıkacak oyun, Sony’nin E3 2018 paneli sırasında 8 dakikalık bir video paylaştı. Video ise bize neredeyse hiçbir şey anlatmadığı gibi daha çok soruyu da beraberinde getiriyor. İki yeni karakterle tanıştığımız oyunda Norman Reedus ve Mads Mikkelsen’a, Léa Seydoux ve Lindsay Wagner eşlik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teslimatçı

Oyun Norman Reedus’un canlandırdığı karakter Sam üzerine şekilleniyor. PlayStation tarafından yapılan açıklamaya göre, Sam alıştığımız oyun kahramanlarına benzemiyor. Ordu geçmişi bulunmadığı belirtilen karakterimiz için “mavi yakalılara benzer yetenekleri olan biri” denilmiş. Ancak Sam, ailesi olduğunu düşündüğümüz bir fotoğrafa bakarken arka planda yer alan bayrak, ortam ve Sam’in kıyafetleri göz önüne alınınca karakterimiz mavi yakalı değil de sanki hükümet çalışanı izlenimi uyandırıyor. Tabii burada karakterimizin mevcut evren içindeki görevi ima ediliyor olabilir. Çünkü en basit tabirle bir teslimat yapmak üzere yolculuğa çıkmışız gibi görünüyor.


Yepyeni bir evren yaratan Kojima bu evrende bizi Sam’le bir yolculuk hikayesine dahil ediyor gibi. Sam’in sırtında yer alan dikdörtgen çanta ara ara şekil değiştiriyor ve oturan bir insan figürüne dönüşüyor. Görünmez yaratıklarımız ise yeni dünyada bir tehdit olmaya devam ediyor. Kojima yaratıkları hiç göstermeden o gerilimi hissettirmeyi başarıyor. Bu “gölge” yaratıkların ise adeta bir göbek bağı ile havada süzüldüğüne şahit oluyoruz. Karakterlerimizin sırtındaki ilginç gösterge aleti ve beraberlerinde taşıdıkları fetüsler bu yaratıkları görmelerini sağlıyor.

Oyun bir kez daha hiçbir şey anlatmayarak çok şey anlatan bir fragmanı bizlerle buluşturuyor. Oyunun yayınlanan yeni fragmanında ise Mads Mikkelsen’ın karakterini hiç göremedik… Death Stranding, grafikler açısındansa harika görünüyor. Karakter modellemelerinin etkileyicilikte sınır tanımadığı oyun PS4 Pro’da 4K deneyim sunacak. Ancak sabit 60 fps verip vermeyeceği açıklanmadı. Yeni karakterleri gördüğümüz oyun için bir çıkış tarihi ise ne yazık ki paylaşılmadı. Hatta oyunun bitmeye yakın olup olmadığını dahi bilmiyoruz.