reklamı kapat

POPÜLER

The Last of Us Part II

The Last of Us Part II’den nihayet ilk oynanış videosu! [İzle]

Sony’nin heyecanla beklenen oyunu The Last of Us Part II, E3 2018 panelinde nihayet bir oynanış videosuyla oyuncularla buluştu.

Sony ve Naughty Dog’un The Last of Us Part II duyurusunun üzerinden geçen 18 ayın ardından artık oyunla ilgili yeni bir şeyler duymak için sabırsızlanıyorduk ki beklediğimiz video E3 2018‘de geldi. Ancak karşımızda yine en az bir önceki duyuru kadar ketum bir sunum bulunuyor. Oyunun oynanış videosunu paylaşan Sony, ana hikaye ile ilgili neredeyse hiçbir detay vermiyor ancak Ellie’nin ne kadar değiştiğini de gözler önüne sermekten çekinmiyor. Yeni dünyanın düzenine ayak uyduran Ellie’nin hem normal yaşantısından bir kesimini hem de hayatta kalmaya çalışan halini görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korkulması gereken biri

Sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim. The Last of Us Part II artık tamamen Ellie’nin hikayesi. Zaten fragman da bu sinyalleri veriyor. Joel’in adı geçse de kendisini ne yazık ki videoda göremiyoruz. Videonun başında devriyelerle ilgili konuşan Ellie, insanların huzurlu ve mutlu olduğu bir ortamda bulunuyor. Sıcak renklerin kullanıldığı bu alan izleyicide güven algısı oluşturuyor. Ina isimli bir diğer kadın karakteri gördüğümüz oynanış videosunda, Ina Ellie’yi dansa kaldırıyor. Left Behind DLC’sini oynayanlar için karakterlerimizin öpüşmüş olması şaşırtıcı olmayacaktır diye düşünüyoruz. Zira Ellie’nin zaten kadınlardan hoşlandığını biliyorduk. Ancak Ellie bu öpücüğe şaşırmış gibi görünüyor. Oyunda karakterimizi yeni bir romantik ilişki bekliyor olabilir.

Kendini “Ben bir tehdit değilim sadece bir kızım.” diye tanımlasa da Ina aksini söylüyor ve o zaman daha mavi tonların hakim olduğu oynanış kısmına geçiyoruz. Ellie’nin nasıl soğuk kanlı bir şekilde düşmanları alaşağı ettiğini gördüğümüz oynanış kısımlarında ana düşmanlarımız yine insanlar tabii ki. Bol bol gizlenerek oynamamız gerekeceğine dair sinyaller aldığımız oyunda yakın dövüş mekaniklerinden ok-yay kullanımı, küçük silahlara kadar parça parça dövüş yöntemlerini gördük. Bir noktada Ellie eline baltayı aldığı gibi düşmanına savuruyor. Oyun malzemelerle silah yapmanıza müsade ediyor. Kendi oklarınızı yapabilir işin içine biraz patlayıcı katabilirsiniz.

Ancak bu kadar. Fragman daha fazlasını bize vermiyor. Yani elimizde bir çıkış tarihi bulunmuyor.