reklamı kapat

POPÜLER

PS5 Last of Us Part II

The Last of Us Part II ile ilgili heyecan verici gelişme

PS5 konuşulmaya başlandığı şu günlerde, oyuncuların uzun zamandır çıkış tarihinin açıklanmasını beklediği The Last of Us Part II ile ilgili nihayet elle tutulur bir gelişme oldu.

Uzun zamandır hakkında bir detay işitemediğimiz The Last of Us Part II, PS5 ile ilgili ilk açıklamaların ardından yeniden gündeme geldi. PS5 ile beraber yeni nesile gelecek ilk oyunlardan olması olası yapımın aynı zamanda tıpkı ilk oyunda olduğu gibi PS4’ün kapanışını da gerçekleştirmesi bekleniyor. PS5’in geriye dönük uyumluluk sunacağının açıklanmasının ardından The Last of Us Part II’nin ilk olarak PS4’e çıkabileceği konuşuluyordu. Nitekim PS5’in 2020’den önce çıkmaya hiç niyeti yok ve biz de The Last of Us Part II’nin çıkış tarihi için artık sabırsızlığımızın son noktasındayız. Yönetmen Neil Druckmann ise Twitter hesabı üzerinden heyecan verici bir detay paylaştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Final sahnesi çekildi

Druckmann’ın resmi hesabı üzerinden yaptığı paylaşım, oyunun final sahnesinin çekildiğini gösteriyor. Bu paylaşım aynı zamanda çekimlerin tamamlandığını da ima ediyor. Ancak şunu da belirtmekte fayda var, Naughty Dog’un final sahnesinin hazırlanışını sona saklayıp saklamadığı bilinmiyor. Bunun da ötesinde geliştiricilerin oyun üzerinde hala çalışması gerektiğini de kaydedelim. Ses kaydı, sinematik hazırlık ve benzeri işler oyunun sadece bir kısmını oluşturuyor.

Öte yandan 2019’un sonuna doğru hala bir umut beslemeden edemiyoruz. Ancak en iyi ihtimalle oyuna 2020 başında kavuşabiliriz gibi görünüyor. Çekimlerin tamamlanmasıyla beraber oyunun çıkış tarihi ile ilgili de yakında bir haber duymayı umuyoruz. Ancak Sony’nin E3 2019’a katılmayacağını hatırlatalım. Yine de belki bağımsız olarak duyurulabilir. Oyunun 2020’ye sarkması durumunda PS4 desteği ise merak konusu olacaktır şüphesiz.

İlginizi çekebilir

Oyun için yayınlanmış olan oynanış videosu