reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Z6 Pro

Merak edilen Lenovo Z6 Pro hakkında resmi 100 megapiksel kamera açıklaması

Son haftalarda sık sık gündeme gelen Lenovo Z6 Pro için resmi bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile modelin kamera sistemi netleşmiş oldu.

Advertisement

Lenovo Z6 Pro, Qualcomm’un “yıl sonunda 100 megapiksel telefonlar geliyor” açıklamasını gerçeğe dönüştürecek ilk model olacak gibi görünüyor. Çünkü kısa süre önce resmi bir açıklama yapan şirket, modelin dörtlü arka kamera ile 100 megapiksel fotoğraf çekebileceğini söyledi. Görebileceğiniz üzere dikey olarak konumlandırılan bu kameraların en üstünde 48 megapiksel (Büyük ihtimalle Sony sensörlü) kamera yer alıyor. 100 megapiksel seviyesine birden fazla kamerayı kullanarak çıkacak modelin, bunu yapan ilk Snapdragon 855 işlemcili akıllı telefon olacağı söyleniyor. Evet telefon kesin olarak gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden ve en az 8 GB RAM’den alıyor. Resmi olarak 23 Nisan tarihinde lanse edilecek telefonun, oldukça ince çerçevelere sahip olacağı ve bünyesinde bir ekran çentiği ya da deliği taşımadığı belirtiliyor. Ön tarafta gövdeden çıkan bir kamera kullandığı tahmin edilen cihaz, parmak izi sensörünü ise yüksek ihtimalle ekrana entegre ediyor.

Lenovo Z6 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Z6 Pro güçlü bir seçenek olacak

Model hakkında şimdilik başka bilgimiz bulunmuyor. Sadece 5G desteğine ya da 5G desteğine sahip farklı bir versiyona sahip olacağı iddia edilen Z6 Pro, öne çıkan modellerden olacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’ye de gelecek Meizu 16s