reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Marvel Studios'un Avengers Endgame için rekor reklam bütçesi

Avengers Endgame filminin rekor reklam bütçesi

Vizyon tarihi için artık gün saydığımız Avengers Endgame filminin reklam bütçesi ne kadar dersiniz? Marvel, Avengers: Infinity War’dan sonra kesenin ağzını iyiden iyiye açmış.

Advertisement

Avengers Endgame, Türkiye’de 25 Nisan‘dan itibaren izleyicilerle buluşacak. Infinity Saga olarak adlandırılan ve Marvel’ın 11 yıllık çalışmasına bir nokta koyacak olan film, üçüncü evreyi de tamamen kapatacak. Haliyle film için beklentiler hayli yüksek. Özellikle Avengers: Infinity War finalinden sonra hayranlar için heyecan dorukta. Marvel da işi şansa bırakmak istememiş olacak ki Avengers Endgame’in reklam bütçesini rekor seviyeye çekmiş. Filmin sadece pazarlaması için harcanan paranın 200 milyon doların üzerinde olduğu kaydediliyor. Bu bütçe Marvel Studios’un bugüne kadar bir filmin pazarlaması için harcadığı en yüksek meblağ olarak tarihe geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk üçte Spider-Man var

Firmanın bir önceki gişe rekortmeni filmi Avengers: Infinity War için yaklaşık 150 milyon dolar civarı pazarlama harcaması yaptığı belirtilirken onu Spider-Man: Homecoming filmi 140 milyon dolarla takip ediyor. Geçtiğimiz yaz vizyona giren Guardians of the Galaxy, Vol. 2 ise 80 milyon dolar pazarlama bütçesine sahipmiş.

Geçmişte yayınlanan raporlar Marvel’ın Avengers: Infinity War ve Endgame çekimleri için toplamda 1 milyar dolar harcadığını işaret ediyordu. İki film de aynı dönemde çekilmiş ve spoilerların yayılmaması için büyük önlemler alınmıştı. Ancak ne yazık ki geçtiğimiz günlerde Endgame ile ilgili kritik sahneler içeren 4 dakikalık bir video internete sızdı. O haberimizle ilgili spoiler içermeyen detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Avengers Endgame için gişe beklentileri ise hayli yüksek. Avengers: Infinity War’un 2,04 milyar dolarlık gişesiyle 2018’in en çok kazandıran filmi olduğunu hatırlatalım. Biletlerinin ön satışı Infinity War’un satışlarına kıyasla daha hızlı gerçekleşen Endgame’in 2019’da bu gişe başarısını geçmesi bekleniyor. Filmin fragmanına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

İlgili video