reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame süresi

Marvel Sinematik Evreni’nin en uzun filmine hazır olun; Avengers Endgame filminin süresi belli oldu

Avengers Endgame filminin net süresi nihayet ortaya çıktı. Sinema zinciri AMC, filmin süresini sızdırdı.

26 Nisan’da vizyona girmeye hazırlanan Avengers Endgame filminin süresi hayli merak ediliyordu. Russo kardeşler Avengers Endgame’in süresinin 3 saati bulabileceğini açıklamıştı. Şimdi ise AMC’nin sızıntısıyla filmin süresi netleşti. Avengers Endgame, tam 3 saat 2 dakikalık süreyle Marvel Sinematik Evreni’nin en uzun filmi olmaya hazırlanıyor. 182 dakikalık devasa bir macerayı beyaz perdeye taşıyan film, Infinity Saga’ya da efsanevi bir nokta koymak için geri sayıyor. Sinematik evrenin bundan önceki en uzun filmi ise 2 saat 40 dakika (160 dakika) ile Avengers: Infinity War‘du.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame süresi

22 filmlik serüven

Avengers Endgame’in 2008’de Iron Man ile başlayan 11 yıllık maceranın 22. filmi olduğunu da belirtelim. Bu filmle beraber evrenin ilk üç fazı tamamlanacak. Bu ilk üç evre ise yukarıda da belirttiğimiz gibi Infinity Saga olarak anılıyor. Filmi takiben 5 Temmuz çıkacak olan Spider-Man Far From Home filmi ise 4. evreyi açacak. Henüz dördüncü evre ile başlayan yeni serüvenin ismi ise belirtilmedi.

Marvel’ın yayınladığı resmi film özeti ise şu şekilde: “Thanos’un evrenin yarısını ortadan kaldırıp, Avengers’ın saflarını zedelediği trajik olaylar dizisinde Avengers ekibi son bir mücadelede yer almaya hazırlanıyor. Marvel Studio’un 22 filmlik devasa kapanışı Avengers: Endgame’e hazır olun.” Evreni kurtarmak için ne gerekirse yapmaya hazır olan kahramanlarımız, büyük fedakarlıklarda bulunacak gibi görünüyor. Filmin yayınlanan son fragmanına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

İlgili video