reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

Heyecan yaratan Sony PlayStation 5’in fiyatına yönelik resmi açıklama

Yeni nesil oyun konsolu Sony PlayStation 5, oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Peki bu konsol ne kadara satılacak? Burada bir artış geliyor gibi duruyor.

Kısa süre önce WIRED’a özel bir röportaj veren PlayStation tarafının önemli ismi Mark Cerny, tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Sony PlayStation 5 detaylarını kamuoyu ile paylaşmıştı. İşte bu röportajda yer almayan bir açıklama ortaya çıktı. Mark Cerny’e yeni konsolun fiyatı hakkında bir soru soran Peter Rubin, direkt olarak şu cevabı aldığını belirtiyor: “Gelişmiş özellikler ışığında oyunculara hitap edecek bir tavsiye edilen satış fiyatı belirleyeceğimize inanıyorum. Bu konuda söyleyebileceğim tek şey şimdilik bu” İşte bu açıklamadaki kilit nokta “gelişmiş özellikler ışığında” oluyor. Buradan anlaşıldığı üzere eklenen yeni özellikler konsolun fiyatı kesinlikle artırıyor. Bu açıdan Sony PlayStation 5 pazara 499 dolar seviyesinde çıkacak gibi duruyor. Bunun PlayStation 4’ün çıkış fiyatından 100 dolar daha yüksek olduğu söylenirken, bazı kaynaklar 599 dolar seviyesinin dahi görülebileceğini belirtiyor. 599 dolar bandı oldukça yüksek görünüyor ancak “Ray Tracing” gibi yeni nesil teknolojiler nedeniyle imkansız da durmuyor. Bu durum biraz üzücü olsa da PlayStation modelleri bir kere satın alındığı zaman yıllarca kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 5 için beklenti oldukça yüksek

Konsolun 2019 içerisinde gelmeyeceği resmi olarak verilen bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan büyük ihtimalle 2020 içerisinde tanışacağımız yeni nesil oyun konsolu, artık ciddi ciddi gündemde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken telefonlardan Redmi Note 7